Angle down Atgal

Turtingiausi šalies sportininkai: tarp krepšinio ąžuolų – ledo ritulio ir futbolo milijonieriai

Portalas Delfi ir žurnalas „Reitingai“ pristato daugiausiai per profesionalų karjeras uždirbusių šalies sportininkų 20-uką. Į 20-uką pateko net 15 krepšininkų. Jiems kompaniją palaiko trys futbolininkai ir du ledo ritulininkai. Du sportininkai tebetęsia profesionalų karjeras, o 27-erių Lietuvos krepšinio rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas turi galimybių pakilti į pačią viršūnę.

Pirmoje vietoje – Žydrūnas Ilgauskas – 65 mln. Vienas žymiausių visų laikų Lietuvos krepšininkų Ž. Ilgauskas beveik visą savo karjerą praleido žaisdamas NBA Klivlando „Cavaliers“ komandoje. Per savo karjerą NBA jis iš viso uždirbo 124,5 mln. dolerių. Kadangi dolerio vertė tuo metu buvo visai kita, įvertinus infliaciją ši suma atrodo dar įspūdingiau – 166 mln. dolerių neatskaičius mokesčių. Įspūdingą profesionalaus krepšininko karjerą Ž. Ilgauskas baigė 2011 metais. O nuo 2015 lietuvis treniruoja vaikus vienoje iš JAV vidurinių mokyklų.

Antroje vietoje – Jonas Valančiūnas – 31 mln. NBA žaidžiantis Jonas Valančiūnas yra ne tik ryškiausia, bet ir daugiausiai uždirbanti šiuolaikinio Lietuvos krepšinio žvaigždė. Už 2018-2019 metų sezoną J. Valančiūno uždarbis siekė 16,5 mln. dolerių – tai yra didžiausia už vieną sezoną gauta suma Lietuvos krepšinio istorijoje. 2016 metais J.Valančiūnas pasirašė pelningą ketverių metų 64 mln. vertės kontraktą su Toronto „Raptors“ komanda. 2019 metų pradžioje „Raptors“ išmainė J. Valančiūną Memfio „Grizzlies“ komandai.

Trečias – Arvydas Sabonis – 25 mln. Lietuvos krepšinio legenda Arvydu Saboniu iki šiol žavisi ne tik lietuviai, bet ir Ispanijos bei JAV krepšinio gerbėjai. Išskirtiniu talentu apdovanotas buvęs krepšininkas ryškų pėdsaką paliko tiek Madrido „Real“, tiek Portlando „Trail Blazers“ komandų istorijose.NBA A. Sabonis žaidė 1995-2003 metais, per kuriuos uždirbo apie 44,8 mln. dolerių. Baigęs sportininko karjerą A. Sabonis įsitraukė į verslą – jam priklauso įmonė „Oranžinis krepšinio kamuolys“, „Sabonio krepšinio agentūra“, viešbutis „Pušų paunksnėje“. Šiuo metu A. Sabonis yra Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas.

Ketvirtoje vietoje – Šarūnas Jasikevičius – 21 mln. Profesionalaus krepšininko karjerą Vilniaus „Lietuvos ryte“ pradėjęs sportininkas jau po pirmo sezono išplaukė į tarptautinius vandenis. Po sėkmingų sezonų „Barcelona“ ir Tel Avivo „Maccabi“ klubuose Š. Jasikevičius buvo pakviestas į NBA. Deja, Amerikos klubuose Europos krepšinio žvaigždei žaidimas nesiklostė, tad nepraėjus nė trejiems metams Š. Jasikevičius grįžo į Europą ir pasirašė dvejų metų 7 mln. eurų vertės kontraktą su Atėnų „Panathinaikos“ klubu. Š. Jasikevičius yra vienintelis krepšininkas, kuris laimėjo Eurolygą su trimis skirtingomis komandomis: „Barcelona“, „Maccabi“ ir „Panathinaikos“. Nors lietuvį vilioja NBA klubai, 2018-2019 metais Š. Jasikevičius pratęsė kontraktą su Kauno „Žalgiriu“. Vien dirbdamas treneriu per pastaruosius trejus metus Š. Jasikevičius galėjo uždirbti per 1,6 mln. eurų.

Penktas – Dainius Zubrus – 19 mln. Į daugiausiai per savo karjerą uždirbusių Lietuvos sportininkų penketuką patenka ir ledo ritulininkas D. Zubrus. Jis yra pirmas ir kol kas vienintelis lietuvis, sužaidęs daugiau nei tūkstantį rungtynių NHL, stipriausioje ledo ritulio lygoje pasaulyje.

1996 metais pirmojo rato 15-tuoju šaukimu pakviestas į NHL Filadelfijos „Flyers“, D. Zubrus Šiaurės Amerikos nacionalinėje ledo ritulio lygoje rungtyniavo du dešimtmečius. Ilgiausiai lietuvis atstovavo Vašingtono „Capitals“ (6 sezonai) ir Naujojo Džersio „Devils“ (8 sezonai) komandoms. Per 20 metų trukusią karjerą D. Zubrus uždirbo 37,3 mln. dolerių neatskaičius mokesčių. Atskaičius federalinį ir valstijų mokesčius bei perskaičiavus atlyginimą eurais lietuvis uždirbo apie 19 mln. eurų.

Šeštoje vietoje – Linas Kleiza – 17 mln. 2005 metais profesionalaus krepšininko karjerą pradėjęs NBA Denverio „Nuggets“ komandoje, Linas Kleiza šioje lygoje ne tik praleido didžiąją karjeros dalį, bet ir uždirbo daugiausiai pinigų. „Nuggets“ gretose lietuvis žaidė keturis sezonus. Tarptautinėje žiniasklaidoje skelbta, kad „Olympiakos“ komandoje 2009 metais L. Kleiza uždirbo 2,5 mln. eurų „į rankas“. Tuo tarpu 2013 metais Stambulo „Fenerbahče“ ekipoje, anot žurnalo „Basket Hebdo“, lietuvis gavo net 3,3 mln. eurų už sezoną atskaičius mokesčius.

Septintas – Darius Songaila – 16 mln. D. Songaila aštuonis sezonus praleido NBA lygoje, kur žaidė penkiose komandose. Ilgiausiai, tris sezonus, lietuvis atstovavo Vašingtono „Wizards“ ir Sakramento „Kings“, kur praleido du sezonus. Per savo karjerą NBA D. Songaila uždirbo 25 mln. dolerių neatskaičius mokesčių arba 15,8 mln. dolerių „į rankas“. 2018 metais D. Songaila vėl grįžo tęsti karjeros į NBA, tik šį kartą jau ne kaip krepšininkas, o kaip treneris.

Aštuntoje vietoje – Darius Kasparaitis – 14,6 mln. Daugiausiai uždirbusių Lietuvos sportininkų sąrašo aštuntoje vietoje – ledo ritulio gynėjas Darius Kasparaitis, geriausius savo karjeros metus praleidęs NHL lygoje. Lietuvis atstovavo Niujorko „Islanders“, Pitsburgo „Penguins“, Niujorko „Rangers“ komandas, o taip pat žaidė Rusijos ledo ritulio rinktinėje.

Devintoje vietoje – krepšininkas Ramūnas Šiškauskas – 14 mln.; dešimtoje – krepšininkas Donatas Motiejūnas –10 mln.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite