Nuotraukos iš MPRC archyvo
Angle down Atgal

Turiningas spalis Marijampolės profesinio rengimo centre

Spalis Marijampolės profesinio rengimo centre ir jo skyriuose buvo gausus renginių ir veiklų.

Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) Kudirkos Naumiesčio skyriuje dvyliktą kartą vykdytas jaunimo iniciatyvų skatinimo projektas „Sparnai“. Jį dvylikti metai kartu rengė Kudirkos Naumiesčio skyrius ir Kudirkos Naumiesčio bendruomenė „Santaka“.

Visus susirinkusius į renginį pasveikino skyriaus vedėja Marija Jurgilienė. Projekto dalyviai veiklai pasiskirstė pagal pomėgius ir pradėjo kūrybinius darbus: vieni mokiniai dalyvavo sveikos gyvensenos praktiniame užsiėmime „Rudens gėrybės – sielos atgaiva“, iš sveikų produktų gamindami ir pristatydami vieno kąsnio užkandėles, kiti dalyvavo floristikos praktikume „Aš – mažas taškelis žemėlapyje“. Praktikume „Neatrastas pasaulis“ jaunuoliai siuvinėjo žaismingus paveikslus, gamino atvirukus iš popieriaus. Interjero puošybos praktikume „Tapybos labirintai“ mokiniai gėlių vazonus dekoravo liaudiškais motyvais. Projekto dalyviai sukūrė floristinį kampelį „Ant savo sparnų rudens derlių nešu“ mokyklos fojė papuošti.

Spalio 16 d. Kauno klinikų Kraujo centras aplankė MPRC Vilkaviškio skyrių, kur vyko kraujo donorystės akcija. Būrelis mokinių ir mokytojų pasidalijo tuo, kas kitam gali išgelbėti gyvybę – krauju. Spalio 23 d. tą patį padarė ir Marijampolės PRC bendruomenė, aukodama savo kraują vardan gero tikslo – išgelbėti gyvybes.

2019–2020 mokslo metai prasidėjo darbingai tiems mokiniams ir mokytojams, kurie dalyvauja projektinėje veikloje.

Didelį sujudimą centre sukėlė programos „Erasmus+“ strateginių partnerysčių projekto „Pagalba sunkumus patiriantiems mokiniams“ pirmas tarptautinis susitikimas, vykęs spalio pradžioje. Projekto partneriai iš Prancūzijos, Ispanijos, Portugalijos ir mūsų centro aptarė projekto veiklas ir būsimus rezultatus, susipažino su Marijampolės regionu ir Kauno kultūros paveldu.

„Erasmus+“ jaunimo mainų projekte „Pokyčių gynėjai“ 14-os mokinių grupė su lydinčiais mokytojais dvi savaites praleido Slovakijoje. Gražios gamtos apsuptyje Počuvadlianske Jazero jie kartu su didele tarptautine bendruomene diskutavo įvairiomis temomis – apie politiką ir šeimą, apie žmogaus teises ir lyčių lygybę. Diskusijų spektras buvo labai platus, mokiniai patobulino savo komunikacijos ir anglų kalbos įgūdžius.

Šiemet į mūsų centrą programos „Erasmus+“ stažuotėms atvyko Latvijos Aizkrauklės profesinės mokyklos mokinių ir mokytojų grupė. Kelių priežiūros specialybės mokiniai Edijs Laiminš ir Uldis Hardijs Madlinskis atliko 2 savaičių praktiką mūsų sektoriniame centre ir bendrovėje „Kelranga“. Vaikinai ne tik dirbo, bet ir lankėsi Birštone, specializuotoje parodoje Kaune.

Spalio mėnesį Gulbenės mieste (Latvija) vyko tarptautinio projekto „Iš praeities į ateitį“ partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Latvijos, Suomijos ir Lietuvos. Buvo pristatyta jau sukurta ir į anglų kalbą išversta maisto receptų knyga ir metodinės medžiagos paketas. Dalyviai aptarė, ką dar reikia tobulinti, buvo nustatyti darbų atlikimo terminai, vyko edukacinės kelionės į ekologinius ūkius – šeimos ūkius „Pakalnieši“ ir „Vecpapanu vins“, kompaniją „Dimdini“.

Projektas „Profesijos mokymo metodų modernizavimas, remiantis ES patirtimi“ skirtas profesijos mokytojams. Spalio pabaigoje į pirmą stažuotę Suomijoje išvyko IT mokytojai ir specialistai. Kiti mokytojai vyks į Vokietiją, Ispaniją ir Italiją. Šios veiklos prisidės prie mokytojų profesinių kompetencijų, naujų mokymo metodų ar įrankių, tarptautinių ir tarpkultūrinių kompetencijų tobulinimo, europinės dimensijos plėtros, mokymo ir mokymosi procesų organizavimo tobulinimo.

Sėkmingas buvo tarptautinis jaunųjų barmenų konkursas „Eurocup 2019“, vykęs Slovakijos Prešovo mieste spalio 22–26 d. Paslaugų skyriaus PBg17-1 grupės mokinės Marija Dulbytė ir Samanta Kisieliūtė grįžo su medaliais ir diplomais. Jų mokytoja Eglė Kalinauskienė labai patenkinta mokinių darbu konkurse ir rezultatais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite