Angle down Atgal

Turime pirmosios etninės kultūros olimpiados laureatę

Rokiškis turi etninės kultūros olimpiados, kuri Lietuvoje vyko pirmą kartą, laureatę. Tai – Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokinė Livija Jegorovaitė.

„Pirmą kartą vykusi olimpiada Rokiškiui buvo labai sėkminga, o Livijai laimėti padėjo Viktorija Trumpaitė“, – sakė mokytoja Laima Bieliūnienė. Jos nuomone, laimėti buvo labai sunku. „Testas sudėtingas, klausimai sukti, bet kai uždainavo, salė nuščiuvo“, – pasakojo L. Bieliūnienė apie savo mokinę. L. Jegorovaitė vaidino dviejuose jos mokytojos kurtuose filmuose, daug metų dainavo konkursuose, mokėsi tradicijų ir papročių, piešia, groja smuiku ir ukulėle, veda renginius, o šiais metais baigs muzikos mokyklą.

Olimpiadą organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudami su Etninės kultūros globos taryba ir Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga. Joje dalyvavo mokiniai iš 22 savivaldybių. Kodėl ne iš visų. Anot L. Bieliūnienės, kai kas nedrįso, nespėjo, nebuvo kam paruošti. Mat etninės kultūros dalyką Lietuvos mokyklose dėsto tik keletas mokytojų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite