Angle down Atgal

Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijoje įgyvendinamas projektas „Klasės lauke“

Geros mokyklos koncepcijoje nurodoma, jog dalyvavimas mokyklos gyvenime yra toks pat svarbus asmenybės augimui, kaip ir formalus ugdymas. Geroje mokykloje gyvenimas ir mokymasis susilieja persipinant veikloms, joms skirtoms erdvėms, laiko organizavimui ir patirtims.

Mokyklos gyvenimas kupinas įdomios veiklos, įvykių ir nuotykių, kurių iniciatoriais bei lyderiais gali būti bet kuris bendruomenės narys. Skatinama mokinių saviraiška, aktyvus dalyvavimas neformaliajame ugdyme, įvairiuose projektuose ir teminiuose renginiuose, kurių metu lavinami mokinių mąstymo, kūrybiškumo, lyderystės ir kiti gebėjimai, elgesio, bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžiai.

Turgelių P. K. Bžostovskio gimnazijoje metodinės tarybos iniciatyva įvykdytas projektas „Klasės lauke“. Labai gerai suprantame, jog žmogus labiausiai atsiskleidžia ir būna savimi neformalioje, natūralioje aplinkoje. Pagrindinis projekto tikslas – sudaryti jaukią aplinką, skatinančią mokinį savarankiškai veikti atsižvelgiant į jo poreikius bei interesus. Lauko klasė – dar viena erdvė mokiniams, leisianti pajausti savaiminį ugdymąsi aplinkoje. Įgyvendinant šį projektą, tikėjomės, jog jis skatins mokymosi motyvaciją įtraukiant mokinius į aktyvią veiklą, lavinant savarankiško darbo gebėjimus, mokinių kūrybingumą, originalumą, organizuotumą, suteiks jiems džiaugsmo, pasitikėjimo, galimybę laisvai bendrauti ir bendradarbiauti, skatins asmenybės tobulėjimą.

Pradinių klasių mokiniai kartu su klasių mokytojais sukūrė „Gamtos stotelę“, 5-8 klasių mokiniai – „Kūrybines dirbtuves“, 1G ir 2G klasių mokiniai gražino parko teritoriją, o 3G klasės mokiniai – gamtos pažinimo erdvę.

Dėkojame visiems: mokiniams, mokytojams ir tėveliams, padėjusiems įgyvendinti projektą. Manome, jog mokiniai patiria entuziazmą ir pasitenkinimą savo darbo rezultatais ir jau gegužės pirmoje pusėje galėsime džiaugtis unikaliomis erdvėmis gimnazijos teritorijoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite