Angle down Atgal

Turgaus prekeiviai kaip atskira „respublika“

Tai yra Etaplius skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako.

Turbūt ne vienas iš mūsų yra pagalvojęs apie turgaus prekeivius, kad jie lyg patys sau ponai, neturi vadovų ar prieš ką atsiskaityti. Savotiškai neliečiami.

Tokia mintis kyla, nes perkant parduotuvėje visai kas kita, pirkėjas turi tam tikras garantijas, pavyzdžiui įsigijus nekokybišką prekę ar paslaugą, turint kasos čekį viskas išsprendžiama. Elementarus dalykas pirkėjas mato kiek sveria, kokia kaina ir t.t O turguje visai kitaip nei čekių nei saugumo garantijų ir apskritai nėra jokio atsakingo asmens.

Aš turiu mintyje ne močiutes, kur parduoda savo užaugintas sodo gėrybes ar rankdarbius, aš tik už tokią prekybą ir labai gerbiu šiuos senjorus, o stambius prekeivius. Tarkim kažkas ne taip ir ką pirkėjui ar tiesiog praeiviui daryti? Tikiu, kad ne man vienai kyla tokie klausimai.

Aš tą pasakymą žinau – nenori nepirk – bet ne visada ir nevisiem atvejam tinka. Galiu trumpai aprašyti savo patirtį Šiaulių Lieporių turgelyje. Noriu pažymėt, kad buvau tik praeivė. Ėjome su mažyliu pro šalį turgavietės ir paprašė manęs paduoti mandariną iš kuprinės. Žinot kaip su mažais žmonėm būna, čia ir dabar norisi, tai stabtelėjom ir lupu mandariną vaikučiui. Iš kažkur ateina moteriškė, greičiausiai rūkė priešais ir sako: - prašom, o aš atsakiau: jau valgom. Nulupus mandariną ir padavus vaikui norėjom eit, o ji sako: taip nesielgiama. Aš nesupratau ir paklausiau kaip nesielgiama, pravėriau kuprinę ir parodžiau maišelį su mandarinais, o ji net neatsiprašė, bet grubiai pasakė: ką aš žinau sustojot prie mano mandarinų. Taip, mes buvom sustoję prie prekystalio kampo, o ten daug kuom prekiauja ne tik mandarinais.

Atrodo paprasta situacija, bet labai nemaloni – apvagino ir kaip niekur nieko sau toliau prekiauja, o kaip elgtis ir ką pasakyti kitam žmogui, papuolusiam į panašią situaciją, tai nežinau lyg šiol. Nors kaip tik mačiau moterį valgančią bananą ir besidairančią po turgelį užtat ir pasiūliau savo mažyliui nulupti mandariną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite