Angle down Atgal

Tuopų pūkai vėl nusėdo gatvėse

Važiuojantiems Minijos gatve ties Žvejybos uosto rajonu gali pasirodyti, kad sugrįžo žiema - gausiai susikaupę tuopų pūkai sklando ore, primindami snaiges. Panašų vaizdą galima pamatyti įvairiose miesto vietose.

Jaunystės g. gyventoja Jadvyga Plaitienė skundžiasi, kad visada tokiu laiku nužydėjusių tuopų pūkai erzina gyventojus, bet niekas neišsprendžia problemos, kuri metų metus gyventojams kelia nepatogumus.

„Sergu chronišku bronchitu ir nieko negaliu padaryti, tik pasilikti namuose, bet kartais reikia išeiti. Būtų malonu, kad pagaliau ir pas mus, Jaunystės gatvėje, pasirūpintų aplinka. Mačiau, Mokyklos gatvėje kirto tuopas“, - guodėsi klaipėdietė.

Anot pašnekovės, tuopų pūkais nusėti visi plotai: kiemai, šaligatviai, vejos. Per atvirus langus greitai jų priskrenda ir į kambarius.

Alergiją turintiems žmonėms pūkų dulkės skatina alerginę reakciją. Moteris įsitikinusi, kad šie medžių žala didesnė nei nauda.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus patarėja Irena Nachčiunova sakė, kad gatvių valymo mašinos dirba visu pajėgumu. Tačiau esą tuopų pūkai šiuo metų laiku yra problema, tad nuvalytos gatvės ir šaligatviai gali greitai vėl nusėsti pūkais.

„Pagrindines gatves šluojame kartą per savaitę. Šalutines - sykį per mėnesį ir pagal poreikį. Stengiamės reaguoti ir valyti gatves ir šaligatvius“, - sakė I. Nachčiunova.

Tuopų pūkų sklandymo laikotarpiu alergijas turintiems gyventojams rekomenduojama prisiminti neseniai nuolatiniu palydovu buvusį respiratorių ar medicininę veido kaukę - jų dėvėjimas sumažina alerginę reakciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite