Angle down Atgal

Tūkstantinės minios traukia pasigrožėti moliūgų žibintais: nekalta pramoga ar puota maro metu?

Helovynas jau ant nosies ir nors lietuviai šios šventės per daug nesureikšmina, daugelis neatsispiria pagundai apsilankyti įvairiomis atrakcijomis viliojančiuose „siaubo“ parkuose. Vietų, kurios lankytojus traukia išmaniai išskaptuotais moliūgais ir įvairiomis šiurpiomis dekoracijomis, Lietuvoje šiemet ne viena.

Tačiau į vieną vietą susigrūdusi žmonių minia šiuo pandemijos laikotarpiu džiugina ne kiekvieną. Internautai jau išreiškė susirūpinimą dėl didžiulio lankytojų srauto itin populiariame Kirkilų parke Biržų rajone, analogiška situacija ir Šilutės rajone esančiame Švėkšnos miestelyje, kur ypač savaitgaliais nutįsta automobilių kolonos ir sunku net prasibrauti pro žmones. Daugelis piktinasi, kad tokie susibūrimai tik dar labiau išaugins ir taip kasdien didėjančius užsikrėtimų koronavirusu skaičius. Etaplius.lt redakciją taip pat pasiekė susirūpinusio skaitytojo laiškas, kuriame jis pasakoja apie žmonių minias Joniškyje. Šiame mieste pandeminė situacija itin prasta, o neseniai COVID-19 pasiglemžė vienoje Joniškio mokyklų dirbusios pedagogės gyvybę.

„Šį vakarą šeimos, atskiros mokyklos, darželių grupės, pavieniai žmonės keliauja į tradicinę Šviesos šventę Joniškyje. Moliūgai dygte dygsta prie Joniškio kultūros centro, vietos, kurią itin pamėgę miesto gyventojai. Kur pažvelgsi – šviečiančios moliūgų liepsnelės, skaičiuojamos ne dešimtimis, o šimtais... Koronos lyg nebūta, nors šiandien kitoje, priešais šventės vietą esančioje gatvės pusėje, į amžinojo poilsio vietą palydėta Joniškio pedagogė, pralaimėjusi sunkią kovą su klastingu virusu.  Kiek anksčiau virusas pasiglemžė dar vienos pedagogės gyvybę. Tokia masinė šventė primena puotą maro metu. O gal viruso nebėra, susibūrę žmonės išvengs rizikos užsikrėsti, gal moliūgai ir šviesa apsaugo nuo viruso? “ – retoriškai klausia anonimu išlikti norėjęs skaitytojas.

O ką manote jūs? Ar tokios šventės pandemijos įkarštyje tikrai yra nereikalingos ir kelia pavojų?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite