Angle down Atgal

Viešosios miesto erdvės be tualetų?

Į tualetą vaikšto ir karaliai, ir ubagai. Deja, prispyrus gamtiniam reikalui Šiauliuose, reikia gerokai pasukti galvą, kur rasti vietą "nusilengvinti".

Pietinio rajono bulvare, jei tik geras oras, galima sutikti daugybę žmonių: senjorų, jaunimo, mamų su mažamečiais. O ką daryti, jei staiga "prispiria" gamtinis reikalas?! Pastebėjau, kad tada šiauliečiai bėga po medeliais, balkonais ar tiesiog ieško nuošalesnių vietelių.

Daugiau nei prieš metus kreipiausi į Šiaulių miesto savivaldybę su prašymu pietiniame miesto bulvare pastatyti bent biotualetą. Štai koks buvo atsakymas: "Dėl biotualeto pastatymo Dainų g. pėsčiųjų bulvare pritarimo buvo kreiptasi Į Dainų, Gytarių vietos bendruomenės tarybos pirmininką Virgilijų Balčių. Vietos bendruomenės taryba biotualeto pastatymui nepritarė. Be to, informuojame, kad viešosiose miesto erdvėse pastatyti biotualetai yra niokojami, laužomi, išverčiami. Esant tokiam kai kurių miesto piliečių sąmoningumui, siekant nepabloginti Dainų g. pėsčiųjų bulvaro sanitarinės būklės bei šalia jo esančių daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojų aplinkos, biotualetas Dainų g. pėsčiųjų bulvare nebus pastatytas." Raštą pasirašė Administracijos direktorius Eduardas Bivainis.

Manau, kad paaiškinimas, jog biotualetą kas tai gali nuversti yra mažų mažiausiai juokingas. Tuomet kyla klausimas, kam statyti suoliukus, jei atsiranda jaunuolių, kurie juos sulaužo. Manau, kad biotualetas turi būti pastatytas, kad bulvaro lankytojams nebereikėtų uostyti šlapimo kvapo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite