Angle down Atgal

Trylika atostogų dienų – pėstute

Rolandas Kriugžda yra vienas tų žmonių, kurie savo sportiniais pasiekimais bei įvairiais iššūkiais stebina bei garsina mūsų rajoną. Šį kartą energingasis Rolandas pasirinko atostogas pėsčiomis. Susikrovęs solidžią mantą į kuprinę ir pasiėmęs į ranką ilgą lazdą jis iškeliavo taip vadinamu Jokūbo keliu.

Kaišiadorietis Rolandas Kriugžda yra vienas tų žmonių, kurie savo sportiniais pasiekimais bei įvairiais iššūkiais stebina bei garsina mūsų rajoną. Šį kartą energingasis Rolandas pasirinko atostogas pėsčiomis.

Susikrovęs solidžią mantą į kuprinę ir pasiėmęs į ranką ilgą lazdą jis iškeliavo taip vadinamu Jokūbo keliu. Šis kelias, vingiuojantis per Lietuvą, yra sužymėtas kaip piligriminis. Iš pradžių R. Kriugžda keliavo su keliais draugais ir bendraminčiais, bet vėliau jis žygiavo jau vienas. „Sutikau labai daug įdomių žmonių. Vieni stebėjosi ir klausė, kam man to reikia. Kiti pasemdavo puodelį vandens, dar kiti palydėdavo vieną kitą kilometrą. Bet visur buvau geranoriškai sutiktas, man buvo atvertos durys. Iš Kaišiadorių iškeliavęs su rajono vėliavėle, pritvirtintas prie kuprinės, per 13 dienų numyniau 571 kilometrą.

Kad ir kaip keista, nieko neskauda, nieko nepamečiau ir nieko nepasigedau. Norėdamas tokiems poelgiams pritraukti jaunimą savo kelionę filmavau, šią kelionę parodydavau Facebook -e filmuotais siužetais. Man pavyko rasti nakvynę po stogu, tik vieną naktį miegojau palapinėje. Mindamas žvyruotais ar miško keliukais sunešiojau tik vieną atsarginių batų porą. Nors kelias vadinamas piligriminiu, aš prie bažnyčių neprisirišau. Visi maldos namai, rasti mano kelionėje, buvo uždaryti.

Kelionėje pražygiavau per 10 savivaldybių, mūsiškė jau yra vienuolikta. Mano žygio pėsčiomis niekas nerėmė ir nefinansavo. Tai mano savanoriškas pasirinkimas ir jį skiriu Kaišiadorių miesto 430 metų sukakčiai“, - sakė R. Kriugžda, kurį gražiai savivaldybės aikštėje birželio 9-osios pavakary pasitiko rajono vadovai, kiti visuomenės nariai. Meras Vytenis Tomkus pasveikino R. Kriugždą uždėdamas jam ant kaklo ąžuolo vainiką.

Administracijos direktorius M. Nasevičius sakė, kad toks ištvermingumas yra pavydėtinas, įteikė keliautojui savo keptos duonos kepalą. Ranką žygeiviui spaudė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Vidita Jonaitė, sporto treneris bei Kaišiadorių PGT vadovas Gintaras Kuktelionis, bėgimo entuziastas Š. Čėsna, kiti. Prie sveikinimų prisidėjo R. Kriugždos artimieji, atnešę pintinę braškių.

Paklaustas apie artimiausius planus R. Kriugžda sakė pasiilgęs dviračio, tad kitą dieną žadėjo minti rajono keliais. Jau sekmadienį, birželio 14 -ąją, R. Kriugžda dalyvavo Kauno maratone. O po jo išėjo į darbą, nes visos atostogos turi vienodą dalyką – jos ima ir pasibaigia.

Autorės ir R. Grigo nuotr

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite