Angle down Atgal

Trečiasis Saulės miesto sezonas Pirmoje lygoje: nugalėtojų titulas, ryški statistika, malonūs pripažinimai ir augantis jaunimas

Kol aukščiausioji šalies lyga skaičiuoja paskutiniąsias šio sezono rungtynes,  Pirmoje lygoje rungtyniavę klubai jau pradėjo žiemos atostogas bei po mažu dėliojasi schemas kitiems futbolo metams, tačiau neužbėgus įvykiams už akių prisiminkime svarbiausius šio sezono akcentus Saulės miesto futbole.

 

Trečiasis kartas nemelavo.

Vos prieš 3 metus Pirmoje lygoje debiutavusi bei vyriausiąjį komandos trenerį šiemet pakeitusi Futbolo Akademija „Šiauliai" - pirmąjį kartą savo gyvavimo istorijoje iškovojo Pirmos lygos nugalėtojų trofėjų bei taip užsitikrino teisę rungtyniauti aukščiausioje šalies lygoje kaip akademija kitąmet. Turbūt kiekvienas sekęs Saulės miesto ekipos sezoną pritars, jog futbolininkai demonstravo greitą, dinamišką bei agresyvų futbolą ir buvo gana sunkiai įkandamas priešininkas visoms lygos ekipoms. „Šiaulių" futbolininkai šiame sezone iš sužaistų 27 rungtynių iškovojo 21 pergalę, trissyk sužaidė lygiosiomis bei dukart turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Nepaisant viso sezono metu vyravusios įtampos turnyrinės lentelės viršuje, tikru futbolo desertu aistruoliams tapo kova dėl lygos titulo su Futbolo Klubo „Jonava" futbolininkais. Pagal lygos reglamentą, komandoms surinkus po vienodą kiekį taškų - žaidžiamos papildomos rungtynės neutralioje aikštelėje. Ja tapo Kėdainių miesto stadionas, kuriame ir praūžė emocijų kupina „auksinių rungtynių" kova. Šių rungtynių nugalėtojui paaiškėti prireikė ne tik pratęsimo, bet ir baudinių serijos, kurioje sėkmė lydėjo saulės miesto garbę gynusius futbolininkus. Šiauliečiai rezultatu 0:0 (4:3) įveikė viso sezono metu stabiliai žengusius jonaviečius.

Užtikrintas darbas gynyboje.

Nors šiauliečiai ir tapo lygos nugalėtojais, tačiau pastariesiems teko nueiti tikrai nelengvą kelią, jog tai pasiektų. Ne paslaptis, jog futbolininkų raktu į sėkmę šiame sezone tapo ne kartą vyriausiojo ekipos stratego Mindaugo Čepo interviu minėtas charakteris ir profesionalumas treniruotėse, rungtynėse bei už aikštelės ribų. Pastarojo vadovaujama ekipa pasižymėjo didžiąją sezono dalį užtikrintai savo aikštelės pusėje smuiku griežusia gynyba. Šiauliečiai praleido mažiausiai įvarčių visoje lygoje - 21, o pastarųjų gynybos branduolį šiemet sudarė dar praėjusių metų gruodį prie komandos prisijungęs Algis Jankauskas bei nuo mažens Šiauliuose augę ir profesionalių futbolininkų kelią šiame mieste pradėję Dovydas Jansonas, Ernestas Pilypas, Kristupas Mantinis ir Rokas Lekiatas. Pastarasis tapo daugiausiai kamuolių iš varžovų perėmusių futbolininku visoje lygoje. Vos prieš porą savaičių 23-ojo gimtadienio sulaukęs gynėjas sugebėjo perimti net 224 kamuolius.

Švytėjusi puolimo grandis.

Saulės miesto garbę gynę futbolininkai ne tik demonstravo užtikrintą žaidimą gynyboje, tačiau tapo ir daugiausiai įvarčių pelniusia ekipa visoje lygoje. Šiauliečiai iš viso pelnė net 78 įvarčius. Puolimo grandyje kaip reikiant sužibėjo Justo Petravičiaus žvaigždė, pastarasis šiame sezone save atradęs puolėjo pozicijoje pelnė net 16 įvarčių bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų! Taip pat į komandą svarų indėlį įnešė ir vasario mėnesį prie komandos prisijungęs Ronaldas Misiūnas (10 įvarčių ir 10 rez. perdavimų), kurio aštrumas puolime tapo tikru galvos skausmu priešininkų gynėjams. Lygos vardu lietuviškuoju Sergio Ramos pramintas komandos kapitonas Algis Jankauskas(8 įvarčiai) ne tik užtikrintai rungtyniavo savo aikštelės pusėje tačiau buvo ir viena svarbiausių šiauliečių ekipos figūrų standartinėse situacijose, kuriose Algis ne kartą įrodė, jog įvarčius gali mušti ir gynejai.Taip pat rezultatyvumu puolime pasižymėjo tokie žaidėjai kaip Sergej Amirzian (8 įvarčiai ir 7 rez. perdavimai), Dominykas Kubilinskas (7 įvarčiai ir 8 rez. perdavimai) bei šiemet pasitikėjimo savimi įgavęs 18-etis Deividas Dovydaitis (5 įvarčiai ir 7 rez. perdavimai.).

Malonūs pripažinimai.

Kaip įprasta, pasibaigus sezonui buvo renkami lygos geriausieji. Šiuose rinkimuose buvo apdovanoti net 3 Saulės miesto atstovai, o Futbolo Akademija „Šiauliai" buvo pripažinta geriausia sezono sporto vadybos organizacija!

Geriausias sezono žaidėjas - Algis Jankauskas

Geriausias sezono gynėjas - Algis Jankauskas

Geriausias sezono puolėjas - Justas Petravičius

Geriausias sezono treneris - Mindaugas Čepas

Geriausia sezono sporto vadybos organizacija - Futbolo Akademija „Šiauliai"

Debiutas rinktinėse.

Šiemet šanso atstovauti savąją šalį sulaukė net 3 „Šiaulių" futbolininkai - vartininkas Gustas Baliutavičius, gynėjas Dovydas Jansonas bei saugas Deividas Dovydaitis. Visi šie futbolininkai atkreipė Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinės trenerių štabo dėmesį bei turėjo galimybę atstovauti Lietuvą atrankos į Europos jaunimo čempionatą rungtynėse prieš Ispanijos, Rusijos, Slovakijos, Šiaurės Airijos bei Maltos bendraamžių rinktines. Verta pažymėti ir tai, jog Dovydas ir Deividas šios amžiaus grupės rinktinėje debiutavo būdami vos 18 metų. 

Fanų zona.

Šiemet Šiaulių sportui minint 100 metų jubiliejų, FA „Šiauliai" drauge su Šiaulių Apskrities Futbolo Federacija, rėmėjais bei partneriais surengė fanų zoną, kurioje Šiaulių futbolo aistruoliai galėjo dalyvauti įvairiuose akademijos draugų įsteigtuose konkursuose ir žaidimuose, kuriuose galėjo laimėti įvairių vertingų prizų. Po smagių užsiėmimų visi geltonai juodai pasipuošę susirinkusieji buvo kviečiami į LFF Pirmos lygos 15-ojo turo rungtynes tarp „Šiaulių" ir „Neptūno" ekipų, kuriose rezultatu 4:1 pergalę šventė Saulės miesto futbolininkai.

Apie vaisingus futbolo metus bei iššūkių kupiną naują periodą savo mintimis pasidalino FA „Šiauliai" techninis direktorius Deivis Kančelskis:

 „Šių metų sezonui Pirmoje lygoje buvome išties gana rimtai pasiruošę. Prieš jo pradžią sulaukėme pastiprinimo - už komandos vairo stojo naujasis treneris Mindaugas, taip pat gynybos ir saugų grandis sustiprino tokie didžiulę patirtį sukaupę žaidėjai kaip Algis Jankauskas ir Simonas Paulius ,todėl ne paslaptis, jog komandos žaidimas šį sezoną buvo stabilesnis nei praėjusiame, nors būta ir sunkumų, tačiau į komandos stovyklą naujų dalykų įnešęs treneris sugebėjo su pastaraisiais susitvarkyti. Neslėpsiu, labai džiugu, jog šios lygos nugalėtojų titulas buvo parvežtas į saulės miestą. Kantrus ir sunkus darbas mums davė savo vaisių, todėl, manau, jog tikrai nusipelnėme pasiekti tokį rezultatą. Žinoma, malonu ir tai, jog nemažai mūsų komandos žaidėjų rungtyniavusių Pirmoje lygoje ne kartą buvo kviečiami į Lietuvos jaunimo rinktines. Puikus to pavyzdys - Gusto Baliutavičiaus, Dovydo Jansono ir Deivido Dovydaičio debiutas Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinėje, todėl tikiu, jog šis mūsų kelias integruojant jaunimą į vyrų futbolą duos dar didesnių rezultatų ateityje. Na, džiaugsmas yra džiaugsmas, tačiau jau po mažu pradedame fokusuotis į sekantį sezoną.  Pradedame planavimo darbus, bendraujame tiek su savivaldybę, tiek su senais bei su potencialiai naujais rėmėjais, nes mums tikrai prireiks visų jų pagalbos. Žinoma, ieškosime papildymo ir žaidėjų gretose. Kaip turbūt daugelis žmonių pastebėjo, mūsų prioritetas yra lietuviai ir buvę akademijos auklėtiniai, kurie šiuo metu rungtyniauja kituose mūsų šalies klubuose, todėl stengsimės su jais rasti bendrą kalbą. Na, žinoma, neatmetame galimybės komandos rikiuotę papildyti ir legionieriais, tačiau laikas viską parodys. Šiuo metu akademijos administracija intensyviai ruošiasi ir koncentruojasi licencijavimo procesui, kurio reikalavimai šiemet yra kur kas aukštesni nei pernai, todėl laukia įdomus ir iššūkių kupinas periodas."

#AukimeKartu #fasiauliai #ŠiauliųSportui100 #ŠAFF

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite