Angle down Atgal

Trečiąja doze pasiskiepijęs A. Dulkys ragina neatidėti skiepo dėl naujos viruso atmainos

Trečiąja, sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze antradienį Kaune pasiskiepijęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ragina neatidėti skiepo dėl naujos omikron atmainos.

„Vakcinos išlieka svarbios prieš bet kokią naują atmainą, tai yra faktas, todėl kviečiu nestabdyti savo apsisprendimo (skiepytis)“, – žurnalistams sakė ministras.

Jis taip pat patvirtino, kad kol kas nėra žinių, jog Lietuvoje būtų nustatyta nauja viruso atmaina, šiuo metu atliekami sekoskaitos tyrimai ir jų rezultatų laukiama kitą savaitę.

A. Dulkys: informacijos apie naują atmainą yra nedaug

Sveikatos apsaugos ministras pažymėjo, kad žinių apie naują Pietų Afrikos Respublikoje aptiktą viruso atmainą yra nedaug, tačiau dėl to nereikėtų atidėti suplanuoto skiepijimosi.

„Šiandien labai norėtųsi pasiųsti atsakingą žinutę, kad turime šiuo metu nedaug informacijos apie naują viruso atmainą, bet yra viena tikrai aišku ir tikrai galiu patikinti – dėl šitos priežasties nereikia atidėti suplanuoto skiepijimosi, ar tai būtų jūsų apsisprendimas pirmą kartą skiepytis, ar pastiprinančiąja doze. Viena aišku, kad vakcinos bet kuriuo atveju bus didinančios apsaugą, tai bus efektyvi priemonė prieš bet kokią naują atmainą“, – teigė A. Dulkys.

JAV vakcinų gamintojos „Moderna“ vadovas Stephane'as Bancelis (Stefanas Banselis) antradienį paskelbtame interviu dienraščiui „Financial Times“ teigė, kad esamos vakcinos tikriausiai bus mažai veiksmingos naujausios omikron infekcijos atveju, o naujiems veiksmingiems skiepams sukurti tikriausiai reikės ne vieno mėnesio.

Sveikatos apsaugos ministras pažymėjo, kad kol kas nežinoma, koks bus vakcinų efektyvumas, bet jos „išlieka labai svarbios prieš bet kokią naują atmainą“.

„Mes tik šiandien neturime pakankamai informacijos iš gamintojų, kurie daro tyrimus, koks bus vakcinos efektyvumas, mes tik nežinom, koks jis bus, ar mažesnis, kiek mažesnis“, – kalbėjo A. Dulkys.

Pats jis sakė, kad po trečios skiepo dozės jaučiasi gerai, pasakojo apie laukimo salėje kartu po skiepo sėdėjusias senjores.

„Jaučiuosi puikiai, iš tikrųjų geras jausmas, nes tikiu tuo, ką darau, ir geri kaimynai, sėdėjom 15 minučių dar, buvo dvi senjorės. Tai labai malonu, kad viena senjorė atvedė kitą senjorę, kaimynę, kuri yra vieniša, ir labai mielai pasikalbėjome“, – žurnalistams po skiepo sakė ministras.

Prieš tai jis kartu su viceministre Danguole Jankauskiene lankėsi Kauno klinikose.

Sekoskaitos tyrimų rezultatai tikėtini kitą savaitę

Ministras taip pat patvirtino, jog šiuo metu žinių, kad Lietuvoje būtų nustatyta naujoji COVID-19 versija, nėra.

„Ne, dar tokios informacijos nėra, šiuo metu atliekami sekoskaitos turimai, vyksta susitikimai tarptautiniu mastu, vykdomi tyrimai ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, operatyviai mainomasi informacija, bandyčiau spėti, kad gal tik kitą savaitę galėtumėm sulaukti pirmųjų žinių apie kažkokius konkrečių tyrimų rezultatus“, – sakė ministras.

Klausiamas, ar dėl naujos viruso atmainos gali tekti įvesti karantiną, A. Dulkys pakartojo, kad karantino įvedimas, kaip ir anksčiau, būtų siejamas su užimtomis reanimacijos lovomis

Anot jo, diskusijos dėl karantino įvedimo būtų atnaujintos užimtų reanimacijos lovų skaičiui pasiekus 215, o sprendimai įvedami esant 240 užimtoms COVID-19 lovoms reanimacijoje.

Pasaulio sveikatos organizacija pirmadienį įspėjo, kad naujasis koronaviruso omikron variantas visame pasaulyje kelia labai didelę riziką, nors jo pavojingumas ir užkrečiamumas dar ne iki galo aiškūs.

Dėl naujos viruso atmainos keliamos grėsmės kai kurios pasaulio šalys jau sugriežtino kelionių tvarką.

BNS

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite