Angle down Atgal

Trečiadienį Seimas rinksis į nenumatytą plenarinį posėdį

Trečiadienį iš ryto Seimas rinksis į nenumatytą plenarinį posėdį.

Antradienį vakare sprendimą sušaukti tokį posėdį priėmė Seimo valdyba.

Planuojama, kad 8 val. 30 min. prisidėsiantis plenarinis posėdis turėtų užtrukti iki 10 val.

Seimas posėdyje planuoja svarstyti Užimtumo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama padėti verslui ir gyventojams įveikti laikinus finansinius sunkumus, jeigu dėl staiga kritiškai pablogėjusios epidemiologinės situacijos šalies teritorijoje būtų paskelbtas karantinas.

Nenumatytame posėdyje numatoma pateikti Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus, kuriais siūloma atsisakyti transporto priemonių registracijos mokesčio, o vietoj jo įvesti kasmet mokamą automobilių taršos mokestį.

Seimas taip pat spręs dėl kariams ekstremaliosios situacijos atveju suteiktų teisių trukmės pratęsimo iki 2022 m. gegužės 13 d., Žvalgybos kontrolierių įstaigos įsteigimo.

Papildomo posėdžio poreikis atsirado dėl antradienį opozicijos iniciatyva atidėtų įstatymų projektų, kuriuos buvo planuojama priimti dar šioje pratęstoje sesijoje.

Nenumatyto Seimo plenarinio posėdžio sušaukimui prieštaravo Seimo vicepirmininkai „valstietis“ Jonas Jarutis ir socialdemokratas Julius Sabatauskas. Pasak J. Sabatausko, kai kurie iš planuojamų jame svarstyti klausimų gali palaukti ir pavasario sesijos.

Pagal Seimo statutą nenumatytas Seimo posėdis turi būti surengtas, jeigu to raštu reikalauja Respublikos prezidentas, ne mažesnė kaip 1/3 visų Seimo narių grupė, Seimo valdyba, o Konstitucijos 89 straipsnio 1 dalyje nustatytais atvejais – Seimo pirmininkas. Nenumatytame Seimo posėdyje svarstomi tik tie klausimai, kuriuos pateikia posėdžio iniciatoriai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite