Angle down Atgal

Trečiadienį pradeda veikti mobilus patikros punktas Raseiniuose

 Raseinių rajono savivaldybėje mobilus COVID-19 patikros punktas jau paruoštas ir pradės veikti nuo šio trečiadienio, rugsėjo 23 d. Reaguojant į sudėtingą epidemiologinę situaciją  dėl COVID-19 infekcijos plitimo rajone, nuspręsta didinti tyrimų apimtis. Mobiliajame punkte, kuris įsikūręs Raseinių ligoninės automobilių stovėjimo aikštelės teritorijoje, išsitirti galės visi norintys Raseinių rajono gyventojai.

Į mobilųjį punktą gyventojai turės registruotis Karštąją koronos linija trumpuoju telefono numeriu 1808. Pacientai į mobilųjį punktą atvyksta tik gavę „Karštosios koronaviruso linijos 1808“ nukreipimą ir specialiai jiems skirtą žinutę su identifikavimo numeriu.

Kas gali tirtis?

Punktuose ėminius tyrimams gali priduoti visi Raseinių rajono gyventojai, tiek turintys  COVID-19 ligai  būdingus simptomus, tiek jų neturintys.

Kur kreiptis?

Norint priduoti ėminius pirmiausia būtina kreiptis telefonu 1808. Konsultantui reikės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina.

Savo transportas

Į mobilius punktus bus siunčiami priduoti ėminius tik tie asmenys, kurie gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar atvežami kito žmogaus. Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Vieta ir laikas

Atvykimo laiką ir vietą tirtis siunčiamam asmeniui nurodys su juo susisiekęs mobilaus patikros punkto koordinatorius.

Kaip elgtis?

Atvykus į mobilų patikros punktą, žmonėms nėra leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems paaiškinama, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra. Atlikus tyrimą, žmogus turi važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę.

Ką turėti?

Tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato popieriaus lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Darbo laikas

Registracija pradedama rugsėjo 23 d. Registruotis į mobilųjį punktą Raseiniuose galima nuo 8 iki 20 valandos. Mobiliojo punkto darbo laikas: nuo 8 iki 16 val. Darbo laikas gali būti koreguojamas atitinkamai pagal užsiregistravusių asmenų skaičių. Mobiliajame punkte dirbs trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas.

Mobiliojo patikros punkto vieta

Raseinių ligoninės automobilių stovėjimo aikštelė (Ligoninės g.).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite