Angle down Atgal

Tramdymo priemonės – prieš grįžtančius ir nusikalstamą elgesį demonstruojančius tautiečius ir namuose nenusėdinčius pensininkus

Šalyje augant įtampai dėl didėjančio koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičiaus, valdžios institucijos imasi radikalių priemonių. Baudomis ir izoliacija bus tramdomi ne tik iš užsienio grįžę ir nesiizoliavę asmenys, bet ir reikalavimų sėdėti namuose nepaisantys senjorai.

Baidys iš gatvių kaip varnas

Rajono policijos vadovas Rimantas Čepulis sakė, jog pareigūnai, gavę pranešimų ar patys fiksavę saviizoliacijos ir karantino pažeidimų, negali bausti nusižengusių asmenų. Pagal nustatytą tvarką apie tai jie privalo pranešti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Per praėjusią savaitę policija tokių pranešimų gavo 25. Šalies mastu tokio tipo pranešimų kasdien – iki 300.

Rajono policija karantino laikotarpiu rajone budėjimus vykdo sustiprintomis pajėgomis, intensyviau patruliuoja viešose vietose. Laukiama garso įrašų, kuriais iš policijos automobilių per garsiakalbius gyventojai bus raginami nesibūriuoti, reikalaujam grįžti į namus iš aikštelių, parkų, gatvių. Ypatingas dėmesys bus skiriamas pasivaikščioti vis dar drįstantiems senjorams.

R. Čepulis sakė, jog komisariato pareigūnai aprūpinti apsaugos priemonėmis: respiratoriais, pirštinėmis, dezinfekciniais skysčiais, išklausę nurodymų, kaip dirbti vengiant kontaktų. Du komisariato pareigūnai su šeimomis šiuo metu yra saviizoliacijoje.

Baudos didžiulės

Artimiausiu metu situacija dėl fiksuojamų pažeidimų turėtų pagerėti – pareigūnams bus suteikta teisė bausti saviizoliacijos ir karantino nesilaikančius asmenis. Pričiuptiems pažeidėjams grės 160–600 eurų bauda už pareigūnų nurodymų nevykdymą, juridiniams asmenimis – nuo 550 iki 1200 tūkst. eurų.

Jeigu saviizoliacijos ir karantino nesilaikantis asmuo sukels kitiems užkrečiamos ligos didelį pavojų, jam numatyta 300–560 eurų bauda, juridiniam asmeniui – nuo 1000 iki 3000 eurų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite