Angle down Atgal

Trakuose pristatyta kalmukų kultūra

Trakų kultūros rūmuose lapkričio 5 dieną savo kultūrą pristatė Kalmukijos Respublikos Elista miesto nacionalinės gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Prieš koncertą lankytojai rinkosi Trakų kultūros rūmų fojė, kurioje dalyviai pristatė Kalmukijos Respublikos kultūrinę veiklą, nacionalinį identitetą, tradicijas ir papročius, žaidimus, kovos meną. Svečiai buvo vaišinami visame pasaulyje gerai žinoma Kalmukijos arbata, turėjo galimybę įsigyti suvenyrų.

Po pristatymo fojė, visi rinkosi į didžiąją salę, kurioje klausėsi ir stebėjo Elista miesto nacionalinės gimnazijos folklorinio ansamblio „Cagda“ pasirodymą. Koncerto dalyviai publiką stebino puošniais tautiniais kostiumais, liaudies dainomis ir šokiais. Žiūrovai kolektyvą priėmė labai šiltai ir su gausybe aplodismentų. Visą džiugesį įprasmino ir vainikavo padėkos žodžiai. Juos tarė Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizik, ansamblio „Cagda“ vadovė Alla Antonova, Lietuvos valstybinio operos ir baleto teatro choreografas Elegijus Bukaitis ir kalmukų kolektyvo kelionę į Trakus rengusios bendrovės „Vlasturas“ vadovas Vladimiras Svetovas.

Kalmukija yra iš labiausiai į pietryčius nutolusių subjektų Europinėje Rusijos dalyje. Ji yra stepių ir pusdykumių zonoje. Kalmukijos Respublika didžiuojasi turinti Mankhano Cagano kalną ir tikrus Altajaus bei Changajaus kalnus.

Elistos nacionalinės gimnazijos folklorinis ansamblis „Cagda“ yra nusipelnęs Kalmukijos mėgėjų kolektyvas. Ansamblis įkurtas 1994 metais studijos vadovo ir nusipelniusio kultūros veikėjo Mandžijevo Emba Erendženovičio. Kolektyve šoka vaikai, jaunimas. Dalyvių amžius svyruoja nuo 5 iki 16 metų. Folklorinis ansamblis saugo ir puoselėja Kalmukijos kultūrą ir tradicinį meną kaip didžiausią vertę. Kolektyvo repertuarą sudaro apeiginiai, istoriniai, folkloriniai bei tradiciniai šokiai ir dainos iš skirtingų Kalmukijos regionų. Kolektyvas gerai žinomas žiūrovams ne tik Elistos mieste, bet ir už jo ribų. Kolektyvas nuolat tampa nugalėtoju ir Grand Prix laimėtoju tarptautiniuose folkloro festivaliuose. Plati ansamblio ir gastrolių geografija. Koncertuota gimtosios Kalmukijos, Rusijos, Ukrainos, Tatarstano, Lenkijos, Ispanijos, Bulgarijos, Kazachstano, Čekijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Estijos, Belgijos žiūrovams.

Dėkojame dalyviams už įspūdingą Kalmukijos kultūros pristatymą. Kaip ir kiekvieną kartą koncerto aidas, taip garsiai skambėjęs, nutyla ir lieka tik gražūs prisiminimai. Todėl tikimės, kad užsimezgusi graži draugystė su kalmukais, suteiks trakiečiams galimybę dar ne kartą susipažinti su šios gražios šalies kultūra.

Meida Vitovičiūtė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite