Angle down Atgal

Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė pateko į interesų konfliktą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys, 6 straipsnio 1 dalies 7 punktas, 7 straipsnio 2 dalis).

Tiriant nustatyta, kad E. Rudelienė ir jos sutuoktinis yra dviejų sklypų bendraturčiai su kitu asmeniu. Surinkta medžiaga patvirtina, kad merė ne kartą sprendė ir dalyvavo sprendžiant klausimus, tiesiogiai susijusius su šiuo bendraturčiu, pasirašydavo jo darbo sutarties pakeitimus, sprendė klausimus dėl jo atostogų ir pan. 2018 m. vasarį E. Rudelienė dalyvavo savivaldybės tarybos posėdyje, kai buvo svarstomas klausimas dėl švietimo įstaigų vadovų algos koeficientų, įskaitant ir minėtąjį bendraturtį. Taip pat šių metų vasarį merė pasirašė dvi rezoliucijas bei potvarkį, susijusį su jos bendraturčiu. Nuo šių klausimų svarstymo, sprendimo ji nenusišalino.

Pažymėtina, kad Civilinis kodeksas nustato, jog buvimas bendraturčiais yra civilinis teisinis santykis, dėl kurio kyla atitinkamos teisės ir pareigos. Esant bendrajai dalinei nuosavybei susiklosto dvejopo pobūdžio santykiai: bendraturčių kaip vieno subjekto santykiai su trečiaisiais asmenimis – vadinamieji išoriniai bendrosios dalinės nuosavybės teisiniai santykiai – ir bendraturčių tarpusavio santykiai – vadinamieji vidiniai bendrosios dalinės nuosavybės teisiniai santykiai.

Todėl bendraturtis, su E. Rudeliene tiesiogiai susijęs civiliniais-teisiniais (turtiniais) santykiais, kurie nėra pasibaigę, laikytinas asmeniu, kuris merei kėlė interesų konfliktą. Laikydamasi įstatymo reikalavimų, politikė privalėjo nusišalinti nuo bet kokio klausimo sprendimo, susijusio su šiuo asmeniu.

Būdama apdairi ir rūpestinga, E. Rudelienė privalėjo bendraturtį nurodyti savo privačių interesų deklaracijoje 2016 m., kai atsirado teisinė pareiga deklaruoti duomenis apie interesų konfliktą galintį keltį asmenį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite