Angle down Atgal

Trakų rajono jaunimas dalyvavo savanorių rengimo mokymuose „Nuspalvinkim gyvenimą kartu“

Spalio – lapkričio mėnesiais Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras įgyvendino jaunimo projektą „Nuspalvinkim gyvenimą kartu“, finansuojamą Trakų rajono savivaldybės. Projekto metu Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centre vyko savanorių rengimo mokymai, kurių tikslas suburti 14-29 metų jaunuolius, kurie suinteresuoti dalyvauti savanoriškoje veikloje ir juos apmokyti savanoriškai veiklai.

Mokymus vedė neformalaus ugdymo mokymų vadovė Danguolė Jankauskaitė šiuo metu dirbanti VšĮ „Visų Šventųjų šeimos paramos centre“. Savanoriai buvo rengiami keliais etapais.Pirmiausia, spalio 20 ir 27 dienomis, būsimi savanoriai dalyvavo įvadiniuose mokymuose, kurių metu 17 jaunuolių buvo supažindintisu savanorystės principais, savanoriavimo Trakų rajone galimybėmis. Po įvadinių mokymų, lapkričio 2-3 d. vyko pagrindiniai antrojo etapo savanorių mokymai. Mokymai organizuojami neformalaus ugdymo ir patirtinio mokymosi principais, jaunuoliai geriau pažino save, savanorytės principus ir yra pasiruošę įsitraukti į savanorišką veiklą.

Iš viso buvo apmokyti 9 savanoriai, kurie pasiruošę savanoriauti Paramos šeimai ir vaikams centro veiklose: vaikų vasaros stovyklose, vaikų dienos centro užimtumo veiklose, socialinės paramos akcijose, šventėse ir kitose socialinės pagalbos iniciatyvose.

Jaunuoliai mokymus vertino ypač teigiamai, dalyviai laisvai reiškė savo mintis, buvo susidomėję, noriai uždavinėjo klausimus. Tai lėmė kokybišką mokymų įgyvendinimą. Projekto dalyviai teigė, supratę savanoriškos veiklos svarbą bendruomenėje, mokymų metu įsitikino savo noru ir gebėjimu savanoriauti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite