Angle down Atgal

Tragiška meilės istorija: draugo teroro neapsikentusiai žudikei – teismo malonė

Nuolatinio taurelę išlenkti mėgusio draugo psichinio ir fizinio teroro, sukėlusio psichikos sutrikimų ir rimtų gyvenimiškų problemų, neapsikentusi Laura Kaminskaitė (gim. 1982 m.) griebėsi peilio ir nudūrė vyrą. Ukmergėje gyvenusi moteris bausmės už nužudymą neišvengs, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo: L. Kaminskaitė šioje tragiškoje istorijoje taip pat yra auka.

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį nusprendė už nužudymą nuteistai L. Kaminskaitei sušvelninti paskirtą laisvės atėmimo bausmę. Praėjusį rugsėjį devynerių metų laisvės atėmimo bausme nuteista moteris dabar formaliai turėtų kalėti tik šešerius metus – tikėtina, kad, jei už grotų pavyzdingai elgsis, į laisvę nuteistoji išeis ir anksčiau.

Į pastarąją instituciją kreipėsi pati žudikė, teigusi, jog devynerių metų laisvės atėmimo bausmę jai paskyrę Vilniaus apygardos teismo teisėjai ją vertino kaip agresorę, besiryžusią sunkiam nusikaltimui, kai išties prie tragedijos ją pastūmėjo gyvenimiškos priežastys ir nuolatinis sugyventinio teroras. L. Kaminskaitė nurodė, jog apie ilgametį smurtą, jo padarinius byloja tiek aukai iškeltos bylos dėl jos sumušimų, tiek jai sukeltų psichikos sutrikimų – nerimo – gydymo istorija.

Anot moters, peilio ji griebėsi tuomet, kai sugyventinis, čiupęs ją už plaukų, pagrasino išmesti pro balkoną – jai teko gintis nuo dvigubai didesnio ir sunkesnio vyro.

L. Kaminskaitės skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas nutarė, kad moteris išties buvo nuteista per griežta laisvės atėmimo bausme; devynerius metus nelaisvės ne visada gauna tyčines žmogžudystes įvykdę nuteistieji. Atsižvelgus į tai, kad nužudytasis nuolatiniu teroru ir smurtu pats provokavo ir kvietėsi nelaimę, bausmė ukmergiškei buvo sutrumpinta trejais metais.

Palengvėjo ir L. Kaminskaitei tekusi finansinė našta – 35 tūkst. eurų sumą, kuria buvo įvertinta nužudytojo artimiesiems padaryta žala, teismas sumažino iki 10 tūkst. eurų.

Namuose – sužeistas vyras ir neblaivi moteris

Sunkus nusikaltimas buvo įvykdytas 2018 m. rugsėjo 15 d. vakarą Ukmergėje, Miškų g. esančiame daugiabutyje, kai savo bute buvo rastas sunkiai sužalotas Kęstas Veževičius (gim. 1975 m.). Vyro pilve buvo durtinė žaizda, kuri buvo mirtina – vežamas į ligoninę vyras mirė.

Namuose buvo rasta ir K. Veževičiaus sugyventinė L. Kaminskaitė. Vienintelį smūgį peiliu sudavusi moteris buvo neblaivi, jai nustatytas 2,51 prom. girtumas.

Teisme apklaustas Ukmergės policijos pareigūnas, atvykęs į įvykio vietą, teigė aptikęs sunkiai sužalotą vyrą ir verkiančią moterį, tačiau namai buvo tvarkingi, grumtynių pėdsakų nesimatė.

„Užėję pamatėme gulintį vyrą, pilve buvo durtinė žaizda. Vyras buvo pusiau sąmoningas, kai klausėme, kas nudūrė, sakė, kad pats. Balkone buvo moteris, ji rūkė ir ištisai verkė. Susišnekėti nėjo, nes buvo išgėrusi“, – pasakojo policijos pareigūnas.

Nors nebuvo oficialiai susituokę, žudikė ir auka, turėję bendrą vaiką, teisės požiūriu laikomi šeima.

Pragaras, kurio neįmanoma ištverti

Nors žudikai retai atsiveria, teisme ukmergiškė nuosekliai išdėstė apie patirtą terorą, kuris atvedė iki žiauraus nusikaltimo.

„Su tuo žmogumi gyvenau devynerius metus, per juos praradau viską – praradau vaikus, praradau namus, praradau aplinkinių pasitikėjimą“, – pasakojo prieš teismą stojusi L. Kaminskaitė, turinti kelis mažamečius vaikus.

Moteris neslėpė – tiek ji, tiek ir K. Veževičius turėjo bėdų dėl alkoholio. Tačiau L. Kaminskaitė teigė, kad pastaraisiais metais buvo susitvarkiusi gyvenimą ir išbridusi iš alkoholio liūno, o K. Veževičius ne tik nesugebėjo atsisakyti taurelės – vyrą kankino paranoja, nuolatos atrodė, kad kažkas nori jį nužudyti, todėl nuolat gerdavo raminamuosius vaistus.

Teisiamoji teigė, kad buvo bandžiusi nutraukti santykius su auka, tačiau galiausiai suteikė jam paskutinę progą, kuri, kaip paaiškėjo, buvo lemiama – užuot susitvarkęs gyvenimą, K. Veževičius iškeliavo anapilin. „Jisai nedirbo, nes alkoholikas buvo. Motina varė iš namų, jis man nuolat skųsdavosi, skambino, prašydavo, kad aš jo pagailėčiau“, – kodėl sutiko dar kartą pabandyti gyventi kartu, pasakojo L. Kaminskaitė.

Moteris teigė, kad pabandė padėti gyvenimo draugui – pasirūpino, kad jis galėtų įsidarbinti valymo bendrovėje, kurioje jau dirbo ji. Tačiau K. Veževičiui labiau rūpėjo ne darbas, o taurelė.

L. Kaminskaitė atskleidė, kad progą dar kartą pabandyti gyventi kartu vyrui suteikė nepaisydama to, kad išgėręs K. Veževičius pasidarydavo agresyvus – plūsdavo ją, mušdavo, degtinės butelius mėtydavo net į vaikus, iš kurių vienam buvo praskėlęs kaktą.

„Prieš tai tris teistumus dėl smurto prieš mane turėjo Kęstas, buvau sumušta paskutinį kartą taip, kad teko gulėti psichiatrijos ligoninėje. Pati turiu nerimo sutrikimų“, – pasakojo teisiamoji. Anot jos, kartą policiją teko kviesti net jos dvylikamečiui sūnui, o K. Veževičius dėl smurto sėdėjo Lukiškių tardymo izoliatoriuje.

Šeštadienis baigėsi mirtimi

Anot L. Kaminskaitės, 2018 m. rugsėjo 15-oji, šeštadienis, prasidėjo tuo, kad K. Veževičius liepė L. Kaminskaitei paskambinti valymo bendrovės, kurioje abu sugyventiniai dirbo, direktorei ir pasakyti, kad blogai jaučiasi, todėl šiandien nepasirodys. L. Kaminskaitė susitarė, kad darbe pasirodys sekmadienį.

„Vos padėjau ragelį, Kęstas paėmė telefoną, išsikvietė taksi. Jis norėjo išgerti. Nenorėjau važiuoti, nes buvau fiziškai pavargusi – keturias paras dirbau. Bet jis mane įkalbėjo – jam buvo paranoja, nuolat vaidenosi, kad kas nors jį nužudys“, – sakė moteris.

Su taksi išvažiavę sugyventiniai apsirūpino alkoholiu ir grįžo namo, tuomet, anot L. Kaminskaitės, grįžo namo. Tačiau pradėjęs vartoti alkoholį K. Veževičius, anot teisiamosios, vėl ėmė kalbėti apie tariamą jo persekiojimą.

„Sakiau, Kęstai, kiek galima, tas pats per tą patį“, – teigė L. Kaminskaitė.

Teisiamoji pasakojo, kad nuėjo miegoti, o sugyventinis po kurio laiko atėjo pas ją į kambarį ir paprašė duoti 20 eurų, nes norėjo nueiti į kirpyklą. Vėliau L. Kaminskaitė sulaukė romantiško gesto: „Miegojau, kai atsibudau, jis atnešė man į kambarį ir padėjo saldumynų, žinojo, kad juos mėgstu.“

Tačiau tuo šeštadienio romantika ir pasibaigė – pabudusi moteris atėjo į virtuvę ir rado vyrą be apatinių, išgėrusį beveik du butelius degtinės. Stipriai apgirtęs K. Veževičius tapo agresyvus ir ėmė keikti sugyventinę, šiai trūko kantrybė. „Sakiau, kiek galima tempti“, – pasakojo L. Kaminskaitė.

O vyras net neketino nurimti – po kurio laiko tiesiog nušlavė nuo viryklės verdančią grybų sriubą. „Nervinė įtampa buvo tokia, kad nieko nežinojau. Nuėjau į parduotuvę, nusipirkau alaus butelį, grįžau, – teigė moteris. – Aš norėjau tiesiog prisigerti, pabūti viena, kad jis atstotų nuo manęs.“

L. Kaminskaitė pasakojo, kad grįžusi norėjo užsidaryti balkone, tačiau sugyventinis atėmė alų ir jį išpylė balkone, todėl teko vėl eiti į parduotuvę. „Paėmiau ir jam stipraus alaus, galvojau, kad pagaliau dasimuš ir eis miegoti“, – sakė teisiamoji.

Galiausiai vyrui, anot L. Kaminskaitės, visai pasimaišė protas. „Jis ėmė sakyti – prisipažink, tu su jais. Aš tave nudėsiu, tau bus lengviau“, – pasakojo moteris. Sugyventinis ją esą griebė už plaukų, trenkė ant lovos ir užlaužė rankas. L. Kaminskaitė teigė išsivadavusi, tačiau tuomet vyras ėmęs ją mušti. Moteris jau turėjo karčios patirties: „Saugojau veidą, nes jaučiau, kad vėl reikės dantis statytis.“

Galiausiai išsekęs vyras nurimo ir nuėjo miegoti, o L. Kaminskaitė ėmė ruošti plovą. Tačiau po kurio laiko atsibudęs K. Veževičius ir toliau plūdo sugyventinę, griebė šiai už plaukų, kai ji peiliu pjaustė mėsą.

„Tylėjau nusisukusi, dantis sukandusi. Net nemoku papasakoti, kas tada vyko. Paskutiniai žodžiai, kuriuos girdėjau – ku..a, skrisi iš ketvirto aukšto. Aš nesuspėjau sureaguoti, kas darosi. Tiesiog viskas akimirksniu įvyko. Jis mane griebė už plaukų, supratau, kad aš galvos negaliu pajudinti“, – pasakojo L. Kaminskaitė ir teigė, kad tuo metu ir dūrusi peiliu vyrui, tačiau neprisimenanti, kaip tai padarė.

Sunkiai sužeistas K. Veževičius, anot moters, vis tiek nenurimo. „Pradėjau smarkiai vemti, o jis rėkė – ku..a, aš vis tiek tave užmušiu“, – sakė moteris.

Žudikė teisme prisipažino, kad, nors ir patyrė daug smurto, per mirusįjį neteko vaikų ir sveikatos, vis tiek gailisi to, ką padarė. „Aš išgyvenau, nes aš tą žmogų mylėjau. Traukdavau per tiek metų“, – sakė L. Kaminskaitė.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite