Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Tragedija Klaipėdoje – įtariama, kad kelių mėnesių mergytė mirė paspringusi

Viename Klaipėdos butų MInijos gatvėje rastas negyvas kūdikis sukrėtė visą šalį. Jį pagimdžiusi moteris su sugyventiniu slapstėsi, tačiau buvo surasti. Policijos pareigūnai sako, kad negyva 2,5 mėn. mažylė buvo palikta užrakintame bute.

Skaitykite daugiau: Klaipėdoje rastas negyvas kūdikis, policija ieško vaiko motinos ir jos sugyventinio

Klaipėdoje policija sulaikė rasto negyvo kūdikio motiną, jos sugyventinį

Negyvo kūdikio motina tvirtina vaiką palikusi, kai šis neatsigavo po maitinimo, per spaudos konferenciją pirmadienį žurnalistams sakė Klaipėdos policijos viršininkas Alfonsas Motuzas.

„Jie tai įvardina, kaip šoką, po to, kai jis (kūdikis – BNS) po maitinimo neatsigavo“, – sakė A. Motuzas.

Anot jo, policijai apie negyvą kūdikį pranešė į butą atvykę giminaičiai.

„Kai atvyko policija, durys jau buvo atidarytos“, – kalbėjo jis.

Gruodžio 8-ąją poros pasigedo vaiko močiutė. Giminaičiams nuvykus į butą juos pasitiko kraupus radinys – lovytėje gulėjo irti pradėjęs kūdikio kūnelis. Vaiko motinos ir sugyventinio surasti nepavyko. Mirusios mergytės močiutė pranešė pareigūnams apie nelaimę ir dingusią dukrą.

Pirminiais duomenimis, kūdikis miręs apie savaitę, greičiausiai visą šį laiką kūnelis buvo paliktas užrakintame bute. Porą esą išvyko ieškotis darbo pas ūkininkus.

Policija atskleidė, kad pirminės apžiūros metu ant mirusios mergytės kūno smurto žymių nepastebėta. Dingusius sugyventinius padėjo surasti neabejingi gyventojai, kurie po skelbimų spaudoje atpažino pas ūkininkus darbo besiprašančius vyrą ir moterį.

Sekmadienio vakarą, apie 23 valandą, 1989 m. gimusi kūdikio motina ir 1987 m. gimęs jos sugyventinis buvo sulaikyti Telšių apskrities pareigūnų. Pasak A. Motuzo, šiuo metu tiek motina, tiek jos sugyventinis laikinai sulaikyti dėl asmens palikimo pavojingoje būsenoje.

„Kūnas jau buvo pakankamai apiręs. (...) Jau buvo ir kvapas, ir lavondėmės, tačiau pačioje įvykio vietoje grumtynių veiksmų, girtavimo ar kažkokios ypatingos netvarkos, kuri dažnai būna tokios reputacijos asmenų šeimose, nebuvo. Jis buvo lovytėje (kūdikis – BNS), apklotas“, – kalbėjo pareigūnas.

Policija ėmė aiškintis šiurpą keliančio įvykio aplinkybės – esą mažylė palikta, kai pamaitinta užspringo ir mirė. Kokia bausmė laukia mirusios mažylės mamos ir jos sugyventinio paaiškės tik po medicinos ekspertų išvados. Bus stebima, ar sutaps poros parodymai ir ekspertų išvados. Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad kūdikis buvo paliktas mirti. Baudžiamajame kodekse maksimali bausmė už tokį nusikaltimą siekia iki dviejų metų nelaisvės.

Klaipėdos policijos vadovo teigimu, asocialų moters gyvenimo būdą patvirtina tai, kad iš jos atimtos teisės į tris kitus vaikus.

„Jų gyvenimo migracija labai platini: Didžioji Britanija, Šiauliai, Šilutė, Rietavas, Plungė, Klaipėdos rajonas, Klaipėdos miestas. Labai daug kur yra gyvenę“, – kalbėjo jis.

Anot jo, nėra aišku, kas yra kūdikio tėvas, moteris su sugyventiniu butą Klaipėdoje nuomojo kelerius metus.

„Šilutės policijai buvo žinoma, kiek matėme iš ją charakterizuojančią medžiagos, už vaiko nepriežiūrą. Pas mus (Klaipėdoje – BNS) bausta už pasirodymą viešoje vietoje neblaiviai“, – kalbėjo atstovas.

Jis tvirtino, kad realios bausmės nei moteris, nei vyras nebuvo gavę.

Vaiko teisių atstovams mirusios mergytės motina yra žinoma. Kitų jos vaikų globos teisės moteriai apribotos. Moteris turi problemų dėl akoholio vartojimo, esą ir nėštumo metu ji žalingų įpročių neatsisakė. Kol kas neaišku, kodėl buvo nuspręsta, kad kūdikiu moteris gali tinkamai pasirūpinti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite