Angle down Atgal

Tolimojoje Mėnulio pusėje aptiktas mįslingas objektas

Kinijos kosmoso agentūros pasiųstas mėnuleigis tolimojoje Mėnulio pusėje aptiko mįslingą objektą – gelį primenančią medžiagą.

„Yutu-2“ mėnuleigis, kuris tolimojoje mėnulio pusėje nusileido šių metų sausį, medžiagą surado praėjusį mėnesį, tačiau naujiena apie šį atradimą paskelbta tik dabar. Iki šiol mokslininkai tylėjo.

Mėnuleigis medžiagą atrado krateryje vos prieš pat jam išsijungiant savo įprastam vidurdienio „poguliui“.

Komandos narys, žvelgdamas į pagrindinę mėnuleigio kamerą, pastebėjo nedidelį kraterį, kuris atrodė turintis medžiagos, savo spalva neprimenančios nieko kito, kas aptinkama mėnulio paviršiuje, praneša space.com.

Išvydę nuotraukas Žemės palydovo tyrinėtojai nusprendė atidėti planus išsiųsti „Yutu-2“ tolyn į vakarus ir vietoje to įsakė mėnuleigiui patikrinti šią keistą medžiagą.

Mėnuleigis atsargiai priartėjo prie kraterio ir tuomet nusitaikė į šią keistos spalvos medžiagą.

Būtent tada mokslininkai ir atliko šį keistą atradimą, visgi, iki šiol jie tik pranešė, kad medžiaga primena gelį ir yra neįprastos spalvos.

Mokslininkai, neprisidėję prie šios misijos, teigia, kad ši medžiaga galėtų būti išsilydęs stiklas, susiformavęs iš čia nukrintančių meteoriitų.

Kinijos kosmoso agentūra anksčiau sakė, kad dabartinė misija „pakėlė paslapties šydą“ nuo tolimosios Mėnulio pusės, kuri niekada nėra matoma stebint iš Žemės, bei atvertė naują žmonijos Mėnulio tyrimų skyrių.

Misijos eksperimentų rezultatai gali atvesti prie naujo supratimo apie iššūkius, su kuriais susidurs naujakuriai, kurie vieną dieną, galimai, kolonizuos mūsų natūralųjį palydovą.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite