Angle down Atgal

Tolerancijos dėlionė – Kelmės PRC bendruomenės požiūris į mokyklą ir rajoną

Kelmės profesinio rengimo centras kaip ir kiekvienais metais prisijungė prie respublikinės iniciatyvos - Tolerancijos dienos minėjimo.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kiekvienais metais inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Tokios iniciatyvos tikslas – išsiaiškinti žodžio tolerancija reikšmę, aptarti su mokiniais ar tikrai gyvename tolerantiškoje visuomenėje. Komisija siūlė rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei ir paanalizuoti, kokias pasekmes visuomenėje gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam ar kitokiam. Skaudi Lietuvos praeitis nacių ir sovietų okupacijų laikotarpiu, tačiau taip pat galima rasti tolerancijos/netolerancijos pavyzdžių ją vertinant.

2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Šių metų temą, sakoma Komisijos kvietime, padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t. t., todėl dėlionėje ir turi atspindėti įvairias mūsų visuomenes puses.

Mokyklos mokiniai rinkosi sau artimas temas: ar Kelmės rajone pakanka tolerancijos, kaip mieste ir rajone jaučiasi skirtingų tikėjimų ar tautybių žmonės, kaip reaguojama į skirtingus pomėgius ar veiklas. Tai ir atsispindėjo dėlionėse, kurių buvo pačių įvairiausių – nuo piešinių, fotomontažų iki akmenukų.

Neformalaus švietimo organizatorė D. Griškevičienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite