Angle down Atgal

„Toksika": naujo etapo pradžią simbolizuoja milžiniškas paveikslas (vaizdo įrašas)

Viena didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų tvarkymo įmonių UAB „Toksika" politikus ir bendruomenės narius sukvietė į kasmet organizuojamą atvirų durų dieną. Jos metu ne tik pristatė veiklos rezultatus, atsakė į gyventojams rūpimus klausimus, bet ir parodė beveik 300 kv. m paveikslą, papuošusį „Toksikos" sieną.

Pasitikėjimą įmone išreiškė Seimo narys S. Tumėnas, Šiaulių miesto ir rajono merai A. Visockas ir A. Bezaras. Šiaulių r. savivaldybės/R. Žadeikytės nuotr.
Pasitikėjimą įmone išreiškė Seimo narys S. Tumėnas, Šiaulių miesto ir rajono merai A. Visockas ir A. Bezaras. Šiaulių r. savivaldybės/R. Žadeikytės nuotr.

Yra atsakingi už bendruomenių saugumą

Įmonėje svečiavosi marga publika: nuo Seimo narių iki Šiaulių miesto ir rajono vadovų, nuo „Toksikos" kaimynystėje esančių Medelyno ir Bridų bendruomenių iki Šiaulių dailės mokyklos auklėtinių.

„Toksikos" valdybos narys Dangirutis Janušas ypač džiaugėsi svečiais iš Bridų bendruomenės – jie įmonėje lankėsi pirmą kartą. „Tikimės, kad juos sutiksime ir kitais metais, nes tokie renginiai jau tapo tradicija. Sau keliame labai aukštus skaidrumo ir atvirumo reikalavimus, todėl norime bendruomenėms atsiskaityti už savo darbus. Esame atsakingi, kad jos ramiai gyventų", – sakė jis.

Pasitikėjimą įmone išreiškė Seimo narys Stasys Tumėnas ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. „Mane „Toksika" įtikino, aš ja pasitikiu, nes jau kelintus metus mes bendraujame ir bendradarbiaujame", – sakė S. Tumėnas. „Įmonė pasitiki savimi, tiki, kad viską daro tinkamai, atsiveria žmonėms – tai yra tikrai geras ženklas", – pritarė A. Visockas.

Dailininkas Martynas Aužbikavičius nutapė 18 m ilgio ir 15 m pločio paveikslą. Šiaulių r. savivaldybės/R. Žadeikytės nuotr.
Dailininkas Martynas Aužbikavičius nutapė 18 m ilgio ir 15 m pločio paveikslą. Šiaulių r. savivaldybės/R. Žadeikytės nuotr.

Nuo atliekos iki švaraus dūmo

Marga buvo ne tik „Toksikoje" besisvečiavusi publika, bet ir įmonės siena. Ant jos dailininkas Martynas Aužbikavičius nutapė 18 m ilgio ir 15 m pločio paveikslą, kuriame kūrybiškai pavaizduotas atliekų tvarkymo procesas. Tai – bene didžiausias paveikslas ekologijos tema Lietuvoje.

Vienas iš šios spalvingos idėjos autorių – „Toksikos" valdybos pirmininkas D. Janušas.

„Praėjusiais metais organizavome akciją: šimtui mokyklų sutvarkėme atliekas, kvietėme moksleivius į mūsų gamyklą pasižiūrėti, kaip perdirbamos pavojingosios atliekos, skaitėme daug paskaitų. Pamatėme, kad mokiniai domisi ekologija. Šįkart norime apie atliekas ir jų sutvarkymą kalbėti meno kalba. Todėl paprašėme dailininko M. Aužbikavičiaus nupiešti paveikslą: kaip jis mato visą atliekų tvarkymo ciklą nuo atliekų susidarymo iki švaraus balto dūmo ir švarios aplinkos. Šitos idėjos įkvėpti, mes pradedame naują komunikavimo etapą", – pasakoja D. Janušas.

Šiek tiek mažesnius, tačiau ne mažiau reikšmingus paveikslus „Toksikoje" pristatė ir Šiaulių dailės mokyklos auklėtiniai. D. Janušas tikisi, kad ateityje tokių piešinių bus dar daugiau.

„Tai, kas vyksta čia, yra naujas „Toksikos" žingsnis, primenantis, kad menas – tai ne tik šokti, dainuoti, rašyti eilėraščius. Menas – tą turi suprasti vaikai – yra ir rūšiuoti bei tvarkyti atliekas. Švedai tai išmoko prieš ketvirtį amžiaus, nors mums ir keistai atrodė, kai jie dėliojo, rūšiavo atliekas. O dabar ir į mūsų valstybę atėjo šis supratimas. Todėl tikiu, kad būsimoji Lietuvos karta, kurios čia yra, tai suvoks, įsisąmonins, papasakos ir savo tėveliams, ir močiutėms", – renginio metu kalbėjo S. Tumėnas.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite