Angle down Atgal

Tokios Rugsėjo 1-osios dar nebuvo: į Panevėžio mokyklas sugužėjo beveik 12,5 tūkst. moksleivių

Mokslo ir žinių diena – paprasčiau vadinama tiesiog Rugsėjo 1-oji – tai įsimintina diena moksleiviams, studentams, tėvams – prasidėjo nauji mokslo metai.

Prasidedantys nauji mokslo metai suburia į vieną būrį didžiąją dalį Panevėžio miesto bendruomenes: mokinių, darželinukų, pedagogų, švietimo įstaigų darbuotojų, tėvelių, senelių, globėjų.

Šiųmetė rugsėjo 1-oji – kitokia, pažymėta pandemijos ženklu ir kiekviena Panevėžio miesto bendrojo lavinimo mokykla pasiruošė atsakingai.

Tačiau, nežiūrint COVID-19 grėsmę, į Panevėžio miesto ir rajono mokyklas sugrįžta moksleiviai. Jų per abi savivaldybes į mokslo suolus sės beveik 12,5 tūkst.

Panevėžio miesto mokyklose 2020-2021 mokslo metais mokysis iš viso 9587 moksleiviai. Į šį skaičių neįeina V. Mikalausko menų ir K. Paltaroko gimnazijų moksleiviai. Šios gimnazijos nepriklauso miesto Savivaldybės. 2019–2020 mokslo metais Panevėžio miesto mokyklose mokėsi 9727 moksleiviai.

Panevėžio rajono mokyklose 2020–2021 mokslo metais žinias gilins 2842 moksleiviai, o tai 56 moksleiviais mažiau 2019–2020 mokslo metais.

Panevėžio „Žemynos“ progimnazija Mokslo ir žinių dienos šventę šventė sporto aikštyne. Tačiau į sporto aikštyną rinkosi ne visos progimnazijos klasės iškart – jos buvo suskirstytos grupėmis.

Pirmiausia naujuosius mokslo metus pasitiko 1, 4, 5 ir 8 klasių moksleiviai, o po to – 2, 3, 6 ir 7 klasių mokiniai. Moksleivių ir mokytojų veidus dengė apsauginės kaukės. Beje, šią savaitę „Žemynos“ progimnazijoje pamokos vyks sutrumpintos – po 35 minutes.

K. Paltaroko gimnazijoje taipogi vyko Rugsėjo 1-osios šventė, kurioje dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė.

„Šventės dalyviai – moksleiviai – suskirstyti grupėmis, kad gimnazijos stadione gimnazistų būtų ne per daug. Be to, šventės dieną į klasės bus įleidžiami moksleiviai ir po vieną artimą žmogų. Tačiau Šv. Mišiose Kristaus Karaliaus katedroje, kurias aukoja vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, galės dalyvauti visi: moksleiviai, mokytojai, tėvai, seneliai“, – pasakojo apie Mokslo ir žinių šventės ypatumus gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė.

Pasak K. Paltaroko gimnazijos vadovės, šiųmetė šventė – ypatinga pirmokams ir dvyliktokams.

„Vieniems – pirmokams – tai pirmoji Rugsėjo 1-oj, o kitiems – dvyliktokams – paskutinė Mokslo ir žinių šventė“, – sakė G. Gailiūnienė.

Skyrė lėšų

„Džiugu, kad koronavirusas nepakoregavo mūsų planų ir šiuos mokslo metus pradedame rugsėjo 1-ąją. Noriu padėkoti visoms Panevėžio miesto mokyklų bendruomenėms – naujiems mokslo metams pasiruošta tinkamai. Mokyklų administracijos ir mokytojai atliko didžiulį darbą, sprendžiant galvosūkį, kaip vaikus ugdyti šioje neeilinėje situacijoje. Dėl koronaviruso grėsmės esame įpareigoti didesnį dėmesį sutelkti į prevencijos priemones. Panevėžio miesto savivaldybė iš administracijos rezervo visoms ugdymo įstaigoms skyrė įvairių apsaugos priemonių. Manau, mūsų visų atsakingas požiūris padės užtikrinti, kad virusas neplistų“, – sako Panevėžio miesto mero pavaduotojas Deividas Labanavičius.

Panevėžio miesto savivaldybė iš administracijos rezervo visoms miesto ugdymo įstaigoms skyrė 14 tūkst. vienetų vienkartinių veido apsaugos kaukių, 5800 vienetų vienkartinių pirštinių, 610 litrų dezinfekcinio rankų skysčio, 695 litrų dezinfekcinio skysčio paviršiams dezinfekuoti.

Papildomas saugumo priemones taikys ir pačios ugdymo įstaigos, kadangi kiekviena jų turi savo apsauginių priemonių rezervą. Ugdymo įstaigos vadovausis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtomis rekomendacijomis dėl ugdymo organizavimo naujais mokslo metais, taip pat privalomais higienos ir saugos reikalavimais, kurie yra nustatomi valstybės lygio operacijų vadovo sprendimais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite