Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

„The New York Times“ skelbia vaizdo įrašus, kaip rusų kariai vykdo žudynes Bučoje

Leidinys „The New York Times“ paskelbė tris vaizdo įrašus, kurie gali tapti įrodymais tiriant rusų karių žudynes Bučoje. Vaizdo įrašai daryti kovo pradžioje. 

„The New York Times“ gauti vaizdo įrašai įrodo, kad rusai kovo 4 d. Bučoje įvykdė mirties bausmę mažiausiai aštuoniems ukrainiečiams. Pirmajame vaizdo įraše galima matyti, kaip okupantai veda ukrainiečius (tarp jų buvo ir vyras ryškiai mėlynu megztiniu).

Antrajame liudininkų atsiųstame vaizdo įraše matyti, kas vyksta už pastato: pasigirdo šūviai, po kurių ukrainiečiai nebegrįžo iš ten, kur buvo nuvežti.

Trečiame vaizdo įraše, darytame iš drono kovo 5 d., šalia pastato matyti negyvų civilių krūva, kurią saugo du rusų kariai. Tarp kūnų matosi tas pats vyras mėlynu megztiniu iš pirmojo vaizdo įrašo.

„The New York Times“ tyrimas atskleidė, kad nužudyti žmonės prieš karą gyveno paprastą gyvenimą, dirbo parduotuvėse ir gamyklose, o dieną prieš mirtį prisijungė prie skirtingų Ukrainos gynybinių pajėgų.

NYT gauti vaizdo stebėjimo kamerų įrašai rodo, kad Bučoje veikė Rusijos desantininkai, patruliavę vietovėje ir atlikę namų apieškas.

Primename, kad rusai užėmę Bučą ten surengė kruvinas žudynes. Civiliai buvo masiškai šaudomi. Buvo prievartaujami vyrai, moterys, pagyvenę žmonės ir net vaikai. Daugelis buvo paimti į nelaisvę, žmonės mirė kankinimų metu.

Išgyvenusieji buvo išsiųsti į filtravimo stovyklas Rusijoje, vaikai buvo paimti iš tėvų ir išsiųsti į Rusiją „įvaikinti“. Bučoje daug namų buvo sugriauta apšaudymu metu. Išlaisvinus Bučą iš rusų okupantų, čia buvo aptiktos masinės kapavietės su vietinių gyventojų palaikais. 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite