Angle down Atgal

Tėvus šokiravo nuotolinės plaukimo pamokos: mokys plaukti ant kilimo? (papildyta)

Nuotolinis mokymas nuo šio pirmadienio vyksta ne tik šalies mokyklose, bet ir kitose įstaigose. Radviliškio plaukimo baseinas paskelbė nuo balandžio mėnesio neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) veiklą vykdysiąs nuotoliniu būdu. Ši žinia gerokai nustebino kai kuriuos Radviliškyje gyvenančius tėvus. „Kaip galima mokyti vaikus plaukti nuotoliniu būdu?“ – stebėjosi jie.

Tėvų žinučių sulaukė ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius. „Neslėpsiu, mane tai šokiravo. Kažkas netvarkoje toje Lietuvoje: vieni su virusu kovoja, prašo „ant“ kaukių, kiti, pavadinkime, mokys plaukti ant kilimo“, – Etaplius.lt komentavo jis.

Politikas pridūrė jau kreipęsis į Radviliškio plaukimo baseino direktorių, miesto merą bei Administracijos direktorę: „Norisi žinoti, kas čia dedasi. Man apskritai kyla daug klausimų. Juk yra ne tik baseinas, yra ir krepšinio, futbolo būreliai. Ar jie irgi veiks nuotoliniu būdu? Kiek mums tokia jų veikla kainuos? Nes leisti pinigus tam, kad kažkas pavaidintų, jog dirba, dabar ne laikas.“

Tuo tarpu Radviliškio plaukimo baseino direktorius Jolitas Onaitis teigė iš tėvų skundų negirdėjęs. „Kol kas visi geranoriški“, – sakė jis ir pabrėžė, kad prievartos šiuo atveju nėra. Baseino nuotolinio mokymo grupė skirta antrų klasių moksleiviams, dalyvaujantiems NVŠ programoje „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje". Tėvai, norintys, kad jų vaikai dalyvautų šioje programoje, turi iki kovo 30 d., t. y. iki šiandien, parašyti ir atsiųsti baseinui sutikimą. Jeigu poreikio nėra, vaikai išbraukiami iš programos sąrašų.

„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje" finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei VšĮ Lietuvos plaukimo federacija. Pasak J. Onaičio, būtent federacija ir duoda nurodymus dėl programos vykdymo. „Nurodymai tokie, kad balandį dar dirbsime ir lauksime žinių, kas bus toliau. Žinote, dabar situacija keičiasi kiekvieną dieną, valandomis“, – sako direktorius.

Pasiteiravus, kaip bus organizuojamos plaukimo pamokėlės nuotoliniu būdu, J. Onaitis aiškina, kad vaikams, dalyvausiantiems programoje, jau yra sukurta Feisbuko grupė: „Ten kiekvieną dieną talpinsime teoriją, užduotėles, sausumos pratimėlius. Vaikai juos vykdys, filmuos, siųs atgal – tikimės taip palaikyti ryšį. Supraskite: kaip bėgikai ne vien tik bėgioja, tai ir su plaukimu.“

Mokami būreliai nuotoliniu būdu Radviliškio plaukimo baseine nebus vykdomi, jie sustabdyti. „Jeigu situacija užsitęs, leisime trenerius atostogų ir stengsimės atsigriebti vasarą, rengsime stovyklas, dirbsime su projektais“, – tikisi J. Onaitis. Šiuo metu baseina dirba du plaukimo treneriai.

Papildyta:

Nors Radviliškio rajono savivaldybė nuotolinių plaukimo pamokų nekomentavo – į išsiųstus klausimus tiesiog neatsakė – apie pasikeitusią situaciją Etaplius.lt informavo G. Lipnevičius. Tarybos narys persiuntė iš Savivaldybės gautą atsakymą į savo užklausimą.

„Radviliškio plaukimo baseinas nuo 2020 balandžio 1 d. nevykdys Neformaliojo vaikų švietimo programų nuotoliniu būdu. Savivaldybė yra gavusi NVŠ sportinės krypties veiklas vykdančių mokytojų, tame tarpe ir Radviliškio plaukimo baseino, prašymus perkelti balandžio mėn. užsiėmimus į liepos, rugpjūčio mėn. ir Savivaldybė tam pritaria", – rašoma jame.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite