Iš Mildos Karklytės-Palevičienės asmeninio archyvo
Angle down Atgal

Tėvų siaubas - artėjanti paauglystė!

Artėjanti paauglystė gąsdina daugelį tėvų. Nerimaujate?

Apie tai, kas laukia bręstant, su vaiku rekomenduojama kalbėtis jau nuo 8 metų. Į paauglystės etapą tvirčiau žengti padės Lizzie Cox knygelės „Apie TAI. Mergaitėms“ ir „Apie TAI. Berniukams“, kuriose rasite vertingų patarimų ir atsakymus į visus iškilusius klausimus.

Vaikų psichologė, vaikų psichologijos centro „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė Milda Karklytė-Palevičienė:

Šiandien į mano rankas pateko knygelės „Apie TAI. Mergaitėms“ ir „Apie TAI. Berniukams“. Skaitant jas viduje kirbėjo toks malonus pasitenkinimas! Džiaugiausi matydama naujai išleistas tokias puikias knygeles. Jos skirtos vaikams, žengiantiems į paauglystės laikotarpį (vidutiniškai tai vyksta apie 10-us metus, bet visiškai normalu, jei prasideda anksčiau ar vėliau).

Tokiu metu vyksta ypač daug vaiko organizmo ir psichologinės raidos pokyčių. Jaunas žmogus viena koja dar vaikystėje, o kita – jau paauglystėje. Suprantama, kad viduje kyla daug sumaišties, neaiškių jausmų. Greitai keičiasi kūnas. Tėvai vis labiau praranda autoritetą. O klausimų ir neaiškumų tik daugėja. Tad išties svarbu, kad paauglys galėtų gauti patikimos ir aiškios informacijos apie tai, kas gi vyksta su juo, kaip suprasti save ir aplinkinius, kaip suprasti savo pakitusį kūną ir jo naujas galimybes, kaip galėtų elgtis, kad geriau jaustųsi, pasirūpintų savimi fiziškai ir emociškai.

Pačiam apie tai paskaityti knygą ir vėliau ją aptarti su patikimu suaugusiuoju – puikus pasirinkimas. Na, o jei paauglys šiuo metu dar nebus pasirengęs apie tai kalbėti su suaugusiaisiais, jis turės geros, patikimos informacijos šia svarbia tema. Patrauklus knygelių formatas – informacija pateikiama aiškiai, šiuolaikiškai ir vaizdžiai.

Manau, knygelės būtų vertingos ir šio amžiaus bei kiek jaunesnius vaikus auginantiems tėvams. Jos padėtų geriau suprasti paauglystės pradžioje atžaloms aktualią informaciją ir koks informacijos pateikimo būdas jiems šiuo metu priimtiniausias.

Knygeles galite įsigyti internetiniame knygyne www.knyguklubas.lt

Mergaitėms: apie tai
Mergaitėms: apie tai
Berniukams: apie tai
Berniukams: apie tai
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite