Angle down Atgal

Telšiuose nutrauktos futbolo rungtynės, kilus muštynėms tarp sirgalių

Šeštadienį Telšiuose buvo nutrauktos futbolo rungtynės tarp Telšių „Džiugo“ ir Vilniaus „Žalgirio“, kai tarp sirgalių kilo muštynės.

Į policijos įstaigą buvo pristatyti du vyrai, gimę 1984 metais, ir dar du vyrai, gimę 1972 ir 1993 metais, kurie apklausti.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Telšių „Džiugo“ komanda socialiniuose tinkluose išplatino viešą situacijos paaiškinimą:

„Šeštadienio rungtynėse prieš Vilniaus „Žalgirį“ įvyko futbolo nepuošiantis incidentas.

Iki rungtynių tarp Telšių „Džiugo“ ir Vilniaus „Žalgirio“ pabaigos likus mažiau nei 15 min. Vilniaus „Žalgirio“ sirgalių grupė „Pietų IV“ stadione sukėlė riaušes užpuldami „Džiugo“ sirgalių bendruomenės narius.

Abiejų pusių sirgaliams apsikeitus replikomis, du itin agresyviai nusiteikę Vilniaus „Žalgirio“ sirgaliai, palikę svečių tribūną, prisiartino prie kitų žiūrovų stadione bei pradėjo konfliktą. Netrukus stadione kilo masinės riaušės, o į rungtynes susirinkę telšiškiai buvo atakuojami ne tik kumščiais, bet ir ašarinėmis dujomis (tai patvirtinančias nuotraukas „Džiugas“ jau pateikė teisėsaugos institucijoms). Kartu atkreipiame dėmesį, jog kaip ir matosi rungtynių įraše, „Pietų IV“ atstovai riaušes pradėjo ties centrine tribūna, t.y. toli nuo svečių tribūnos, kur grupuotė buvo visų rungtynių metu, bet visiškai šalia centrinėje tribūnoje rungtynes visuomet stebinčių vaikų, moterų bei vyresnio amžiaus žiūrovų.

Protu nesuprantami „Žalgirio“ sirgalių veiksmai buvo pristabdyti apsaugos darbuotojų.

Apmaudu, jog Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai po išpuolio plojimais pagerbė „Pietų IV“ tribūną, kuri vos prieš akimirką sukėlė riaušes bei smurtavo prieš žiūrovus.

Kartu pastebime, jog viešojoje erdvėje aktyviai skleidžiamas naratyvas, neva dėl kilusių riaušių kalti vietiniai sirgaliai, nepalaikę ar oponavę „Pietų IV“ skanduotei. Nors „Džiugas“ jokiais būdais nėra susietas su savo sirgaliais ar atskiromis jų grupėmis, pareiškiame, jog „Džiugas“ nuo pat pradžios smerkė Rusijos nusikalstamą invaziją į Ukrainą, o „Džiugo“ sirgalių bendruomenė itin aktyviai padeda tiek prieglobstį Telšiuose radusiems ukrainiečiams, tiek organizuoja ir renka į Ukrainą siunčiamą humanitarinę pagalbą. Be to, Klubas ir sirgalių bendruomenės nariai palaiko glaudžius ryšius ir padeda buvusiems „Džiugo“ nariams bei jų šeimoms iš Ukrainos, kurių dalis šiuo metu taip pat yra Lietuvoje. Taigi, viešojoje erdvėje skleidžiamą naratyvą laikome tik gynybine versija, ciniškai prisidengiant karu Ukrainoje taip siekiant pateisinti alkoholio ar kitų priežasčių išprovokuotą smurto protrūkį Telšiuose susirinkusių sirgalių atžvilgiu“, – skelbiama komandos įraše.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite