Angle down Atgal

Telšių V. Borisevičiaus gimnazijai – EK apdovanojimas

Jano Amoso Komenskio apdovanojimas už kokybišką mokymą apie Europos Sąjungą (ES) skirtas 22 ES vidurinėms mokykloms, tarp jų Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijai. Apdovanojimą Europos Komisija (EK) teikia penktadienį, Europos dienos išvakarėse.

Šiuo apdovanojimu pabrėžiama kūrybiško bei įkvepiančio mokymo ir mokymosi apie ES svarba. Kiekviena konkursą laimėjusi mokykla gaus 8 000 eurų apdovanojimą ir atminimo lentelę, sakoma EK pranešime.

Už europinės gyvensenos propagavimą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Margaritis Schinas: „Šiandien pirmą kartą mokykloms ir mokytojams teikti Jano Amoso Komenskio apdovanojimą už pastangas kūrybiškai gerinti žinias apie Europos Sąjungą ir jos vertybes yra labai simboliška. Šumano deklaracijos, kuri yra taikos projekto, visų pirma, grindžiamo Europos solidarumu, pagrindas, 70-ųjų metinių išvakarėse visos Europos mokyklos ir mokiniai yra atsidūrę destabilizuojančioje padėtyje, kokios nuo karo nėra buvę. Praėjus septyniasdešimčiai metų, tik tokiomis kūrybiškomis pastangomis ir būdami solidarūs galėsime įveikti šią krizę ir tapti dar stipresni.“

Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Komisijos narė Mariya Gabriel: „Plėsti žinias apie Europos Sąjungą mokyklose ne prabanga, o būtinybė. Reikia, kad žmonės nuo mažens įgytų daugiau žinių apie Europos Sąjungą ir geriau ją suprastų. Mūsų mokyklos gali įkvepiančiais būdais skatinti kritiškai mąstyti apie Europos Sąjungą ir ugdyti priklausymo jai jausmą. Džiaugiuosi, kad šis apdovanojimas suteikia tokiam vertingam darbui pripažinimą ir matomumą.“

Jano Amoso Komenskio apdovanojimas už kokybišką mokymą apie Europos Sąjungą teikiamas ES vidurinių mokyklų konkurso laimėtojoms. Šis ES konkursas paskelbtas lapkričio 6 d. Paraiškas jame dalyvauti pateikė 24 valstybių narių mokyklos. Kiekvieną paraišką vertino nepriklausomi išorės vertintojai. Jie atrinko 22 apdovanojimą gausiančias mokyklas.

Apdovanojimas yra Europos Parlamento pasiūlytas bandomasis projektas, kurį įgyvendino Europos Komisija.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite