Angle down Atgal

Tekstilės konteineriai – vėl Šiauliuose!

Šiauliai „sužaliavo“ tekstilės konteineriais. Atliekų išvežimo ir tvarkymo įmonė „Ecoservice“ mieste pastatė 24 konteinerius, į kuriuos šiauliečiai kviečiami mesti nebereikalingus, tačiau vis dar tvarkingus rūbus, avalynę, rankšluosčius ir kitą tekstilę, tinkamą antriniam panaudojimui.

Dar beveik tiek pat konteinerių pastatyta Šiaulių regiono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Į juos taip pat galima vežti tekstilę, kuri nebetinkama naudoti: itin nudėvėtus, suplyšusius ar suteptus rūbus ir batus, audinių atraižas, seną patalynę, kilimus.

„Ankstesnė patirtis rodo, kad šiauliečiams tekstilės konteineriai labai reikalingi ir yra išties laukiami – iki šiol mieste buvęs 13 tekstilės konteinerių tinklas nebuvo pakankamai patogus. Praplėtus konteinerių tinklą, mažiau tekstilės atsidurs buitinių atliekų konteineriuose, ji bus lengviau rūšiuojama ir priduodama, o galiausiai – sėkmingai panaudojama antrą kartą“, – sakė Konstantinas Gurinas, „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo verslo direktorius.

Konteinerius tuštins kartą per savaitę

Konteinerius įmonė ketina tuštinti kartą per savaitę, tačiau gyventojus ragina skambinti ant konteinerių nurodytais telefonais, jei šie pastebės, kad konteineriai užsipildė greičiau. Labai svarbu maišų nepalikti prie jau užpildyto konteinerio. Esant lietui ar kitoms blogoms oro sąlygoms tekstilė gali sušlapti, supelyti ir tuomet jau nebebus tinkama perdirbimui ar, juo labiau, antriniam panaudojimui. Savo ryšulėlį galima nunešti į kitą artimiausią konteinerį ar palaukti, kol šie vėl bus ištuštinti.

Tekstilės konteineriai Šiauliuose pastatyti prie didžiųjų prekybos centrų, šiais adresais:

1. Birutės g. 37, 

2. Birutės g. 49,

3. Draugystės pr. 14,

4. Gardino g. 2,

5. Gegužių g. 21,

6. Gegužių g. 30,

7. Gumbinės g. 145,

8. Gumbinės g. 33,

9. J. Basanavičiaus g. 54,

10. Krymo g. 28,

11. Lyros g. 19A,

12. Lyros g. 5A,

13. M. Valančiaus g. 18,

14. Pramonės g. 21,

15. Pramonės g. 6,

16. Pramonės g. 8,

17. Rūdės g. 14,

18. Spindulio g. 2,

19. Tilžės g. 109,

20. Tilžės g. 13a,

21. Tilžės g. 225,

22. Tilžės g. 44,

23. Vilniaus g. 15E,

24. Vilniaus g. 44,

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių Šiaulių mieste adresai:

1. Pailių g. 19 (Gytarių mikrorajone už Žemdirbių turgaus)

2. J. Basanavičiaus g. 168 B (už buvusio Mėsos kombinato).

Surinkta tekstilė bus rūšiuojama

Visa surinkta tekstilė iš Šiaulių keliauja į „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje. Ten ji išrūšiuojama – tinkami dėvėjimui drabužiai atrenkami pakartotiniam naudojimui. Tuo tarpu sudėvėta, suplyšusi ar purvina bus perdirbama į valymui skirtas šluostes arba pristatoma į kogeneracines jėgaines energijai gauti.

Tekstilės konteineriai į miestą sugrąžinti kiek daugiau nei po pusmečio, įgyvendinus viešąjį konkursą tekstilei Šiauliuose surinkti ir tvarkyti, sutartis pasirašyta iki 2023 metų.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite