Angle down Atgal

Teismui perduota panevėžiečio, sunkiai sužalojusio draugę ir ją gynusį vyrą, byla

Panevėžio apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 30-metis vyras kaltinamas kankinęs ir itin žiauriai sužalojęs savo draugę bei per langą išstūmęs šią moterį bandžiusį ginti vyrą.

Kaip pirmadienį pranešė prokuratūra, bylos duomenimis, praėjusių metų birželio 6-osios vakarą pareigūnai gavo pranešimą, jog pro langą daugiabutyje iš trečiojo aukšto iškrito vyras.

Atvykusių pareigūnų į butą niekas neįleido, bet pagalbos pro langą ėmė šauktis kruvina moteris.

Ugniagesių automobilio keltuvu policijos pareigūnams kylant prie šio buto langų, iš jo iššoko peiliu apsiginklavęs vyras. Nukritęs ant žemės, jis dar bandė sprukti, bet buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad tai neblaivus nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 30-metis.

Tyrimo metu surinktais duomenimis, birželio 6-ąją į nukentėjusiosios butą panevėžietis pateko apgaule. Sutikęs minėto namo gyventoją, jis paprašė, kad šis pabelstų į draugės buto duris. Nieko blogo neįtariančiai moteriai atidarius duris, jos draugas įsiveržė į vidų ir ėmė prieš ją smurtauti. Manoma, kad kaimynui bandant sudrausminti smurtautoją, šis vyrą išstūmė per atidarytą buto langą.

Vėliau ekspertai šiam panevėžiečiui, patyrusiam galvos bei stuburo traumas, nustatė nesunkų sveikatos sutrikdymą. Kaltinamojo draugei nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas – manoma, kad jai mažiausiai septynis kartus durta peiliu, padaryti kiti sužalojimai.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio policijos kriminalistai, vadovaujant Panevėžio apygardos prokurorei Vaidai Baranauskienei. Pasak prokurorės, nukentėjusiajai moteriai sužalojimai padaryti kankinant ir itin žiauriai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad anksčiau aštuonis kartus teistas kaltinamasis prieš moterį, su kuria draugavo, yra smurtavęs ir anksčiau. Nustačius, kad 2021 metų gegužę jis galimai sužalojo nukentėjusiosios rankas peiliu, panevėžiečiui pateikti kaltinimai ir dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų kūno sužalojimą kankinant ar kitaip itin žiauriai numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 12 metų. Griežčiausia bausmė už nesunkų sveikatos sutrikdymą – laisvės atėmimas iki 3 metų, o už nežymų sveikatos sutrikdymą – iki 1 metų.

Byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite