Angle down Atgal

Teismo sprendimu nubaustas žiauriomis sąlygomis gyvūnus laikęs asmuo

Praėjusią savaitę Marijampolės apygardos teismas patvirtino, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Marijampolės departamento inspektoriai pagrįstai pripažino asmenį, pasibaisėtinomis sąlygomis laikiusį beveik 40 augintinių, kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Teismas atmetė skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti veterinarijos inspektorių pritaikytą administracinio poveikio priemonę – gyvūnų konfiskavimą.

Praėjusių metų lapkričio pradžioje, VMVT inspektoriai aptiko 23 skirtingų veislių šunis ir dar 16 kačių pavojingos būklės patalpose. Gyvūnai buvo laikomi ankštuose, nevalomuose narvuose, nustatyta, jog jie buvo nepakankamai šeriami bei girdomi, patalpos nevėdinamos, patikrinimo metu tvyrojo aitrus amoniako kvapas. Augintiniai gyveno žiauriomis sąlygomis, o ir neprižiūrimos apleistos patalpos kėlė grėsmę įvairių ligų plitimui. Apžiūrėjus gyvūnus, buvo nustatyta, kad kai kuriems augintiniams buvo reikalingas veterinarinis gydymas, gyvūnų šeimininkas inspektoriams negalėjo pateikti gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės įrodančių duomenų, nebuvo vykdoma ir išveistų gyvūnų augintinių apskaita.

Iškart po patikrinimo visi gyvūnai buvo konfiskuoti ir perduoti laikinai globai.

Sausio 18 d. priimtas nutarimas skiriant atsakingam asmeniui 2050 Eur nuobaudą. Nutarimui įsiteisėjus, gyvūnai augintiniai taps valstybės turtu ir tai suteiks galimybę perduoti juos toliau globoti norintiems žmonėms.

Daugiau apie šią istoriją rašėme: https://vmvt.lt/naujienos/marijampoleje-vmvt-aptiko-keliasdesimt-nelegaliai-veistu-ir-blogomis-salygomis-laikytu

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite