Angle down Atgal

Biržietis kaltinamas apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą

Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmai nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje apgaulingu apskaitos tvarkymu kaltinamas A. B., kuomet į savo vadovaujamos įmonės UAB „Ridstata" ir atstovaujamos mažosios bendrijos „Tituva" buhalterinę apskaitą įtraukė ir panaudojo buhalterinės apskaitos dokumentus imituojančius kuro granulių pirkimo-pardavimo sandorius su dar keliomis Lietuvos, Estijos ir Italijos įmonėmis.

Prokuratūros teismui pateiktame pirminiame kaltinamajame akte buvo kaltinami ir buvę UAB „Ridstata" vadovai. Tačiau bylos eigoje, prokurorams patikslinus kaltinamąjį aktą, nustatyta, kad buvę oficialūs (formalūs) vadovai nežinojo apie faktinio vadovo A. B. daromą nusikalstamą veiką, tad jiems kaltinimai panaikinti. 

Bylos medžiagoje teigiama, kad buvo suklastoti krovinio važtaraščiai, valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateiktos PVM deklaracijos. Nusikalstama veika siekiant įsigyti didelės vertės turtinę teisę iš valstybės biudžeto (daugiau kaip 25 tūkst. eurų) pateikiant prašymą grąžinti mokesčio permoką nebuvo baigta, nes VMI pradėjo įmonės mokestinį patikrinimą, kurio metu nustatė, kad prekės nebuvo realiai tiekiamos.

A. B. kaltinamas ir MB „Tituva" apskaitos tvarkymo pažeidimais, kuriose užfiksuotos realiai neįvykusios operacijos.

Šiandien planuotas pirmasis teisiamasis posėdis neįvyko, gavus prašymą atidėti posėdį.

Reklama: buhalterinės paslaugos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite