Angle down Atgal

Teismas skyrė baudą už naminės degtinės gamybą savadarbiu aparatu

Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) pripažino kaltu dvidešimtmetį Šilalės rajono gyventoją už naminių alkoholinių gėrimų gamybą ir jų pardavimą. Vaikinui paskirta galutinė subendrinta beveik 5 tūkst. eurų bauda.

Bylos duomenimis vaikiną išdavė jo klientas, kuris iš jo įsigijo 50 litrų naminės degtinės ir vėliau buvo sustabdytas pareigūnų patikrinimui. Skubiai atlikus kratą pas kaltinamąjį namuose, ūkiniame pastate buvo rastas savadarbis naminės degtinės aparatas, beveik 800 litrų naminės degtinės bei jos 3080 litrų raugalo paruošto naminės degtinės gamybai.

Teismas skirdamas su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi. Vaikinas anksčiau neteistas ir administracine tvarka nebaustas. Taip pat nenustatyta jo kaltę sunkinančių aplinkybių.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimą, laikymą, gabenimą ar realizavimą, gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis paduoda prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite