Angle down Atgal

Teismas pripažino kaltu sugyventinę nužudžiusį plungiškį

Klaipėdos apygardos teismas kaltu pripažino 45 metų Plungės gyventoją ir skyrė jam 13 metų laisvės atėmimo bausmę už tai, kad jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, nužudė sugyventinę.

Kaltinamasis teisme savo kaltės nepripažino ir nors neneigė, kad smūgiavo moteriai. Teigė, jog sugyventinės nesmaugė, policijos pareigūnus kvietė, kai moteris dar buvo gyva. Kaltinamasis sakė, kad patirdavo haliucinacijas, kad namuose kažkas vaikšto, o nusikaltimo naktį jam vaidenosi, jog kovoja su slibinu.

Teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, padarė išvadą, jog nukentėjusioji buvo smaugiama, krūtinės ląsta buvo spaudžiama kojomis. Šią išvadą teismas grindė teismo medicinos ekspertizės aktu ir kaltinamojo parodymais, duotais ikiteisminio tyrimo metu.

Bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija konstatavo, jog nusikaltimą plungiškis padarė tyčia, būdamas psichiškai pakaltinamas, paprasto sunkaus, ne afektinio girtumo būsenos, dėl to galėjo suvokti, kad atliekami smurtiniai veiksmai nulems sugyventinės mirtį.

Lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, jog kaltinamasis savanoriškai atlygino dalį - 1150 Eur - turtinės žalos nukentėjusiesiems. Sunkinančia aplinkybe pripažintas kaltinamojo neblaivumas nusikaltimo metu.

Teismas patenkino nužudytosios trijų vaikų civilinius ieškinius ir priteisė kiekvienam po 5000 Eur neturtinės žalos ir 2907 Eur turtinės žalos atlyginimo.

Šį nuosprendį galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite