Angle down Atgal

Teismas nustatė, kad Konkurencijos taryba baudą „Kauno grūdams“ skyrė pagrįstai

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė bendrovės „Kauno grūdai“ skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Konkurencijos taryba įmonei pagrįstai skyrė 947,7 tūkst. eurų baudą už nepraneštą koncentraciją.

Konkurencijos taryba praneša, kad LVAT konstatavo, jog nėra teisinio pagrindo keisti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo, kuriuo buvo patvirtintos Konkurencijos tarybos išvados, kad bendrovė „Kauno grūdai“, įsigijusi apie 51 proc. Vievio paukštyno akcijų ir įgijusi pastarosios bendrovės kontrolę, įgyvendino koncentraciją, apie kurią nepranešė Konkurencijos tarybai bei negavo jos leidimo.

„Pasak teismo, Konkurencijos taryba, skirdama baudą, tinkamai įvertino pažeidimo pavojingumą, atsižvelgdama į visas su konkrečiu pažeidimu susijusias aplinkybes, iš jų ir pažeidimo pobūdį, jo sunkumą ir trukmę. Be to, institucija tinkamai nustatė sunkinančią aplinkybę, t. y. kad Kauno bendrovė slėpė padarytą pažeidimą, siekdama išvengti koncentracijos priežiūros“, – teigiama pranešime.

Tyrimą dėl bendrovės veiksmų Konkurencijos taryba pradėjo 2015 metais Lietuvos apeliacinio teismo nutarties pagrindu. Teismas nustatė, kad „Kauno grūdai“ apsimestiniais sandoriais ir per statytinius 2011 metų balandį įgijo apie 51 proc. Vievio paukštyno akcijų. Tokiais sandoriais tikroji sandorio šalis – „Kauno grūdai“ – buvo nuslėpta, siekiant išvengti Konkurencijos įstatymu nustatytos koncentracijų priežiūros procedūros.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite