Angle down Atgal

Teismas „Lietkabelio“ klubui iš buvusio direktoriaus priteisė beveik 43 tūkst. eurų

Panevėžio apygardos teismas nusprendė, kad Panevėžio krepšinio klubo „Lietkabelis“ direktoriumi dirbęs Mantas Ignatavičius privalės atlyginti beveik 43 tūkst. eurų žalą, kurią padarė savo vadovavimo klubui metu.

Taip pat M. Ignatavičius turės sumokėti nuo priteistos sumos 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme iki visiško teismo sprendimo įvykdymo.

Teikė tariamas paslaugas

Teisme krepšinio klubą „Lietkabelis“ atstovavęs advokatas Andrius Būdvytis priminė, kodėl klubas pateikė ieškinį.

„Krepšinio klubas „Lietkabelis“ Panevėžio apygardos teismui pateikė ieškinį, kuriuo teismo prašė iš buvusio direktoriaus M. Ignatavičiaus klubo naudai priteisti 42 955  eurų žalą. Klubas savo ieškinį grindė tuo, kad M. Ignatavičius, eidamas klubo direktoriaus pareigas, už, klubo įsitikinimu, tariamai teikiamas marketingo paslaugas tiesiogiai susijusiai UAB „Omega Action“, kurioje M. Ignatavičius ėjo direktoriaus pareigas ir buvo šios bendrovės akcininku, viso sumokėjo 42 955 eurų“, – pristatė situaciją advokatas.

Sandoris nenaudingas

Pasak advokato A. Budvyčio, klubo įsitikinimu, faktinės aplinkybės ir rašytiniai įrodymai leidžia daryti pagrįstą išvadą, kad UAB „Omega Action“ faktiškai neteikė, nesuteikė ir net neturėjo objektyvių galimybių teikti/suteikti klubui pagal tarp šalių sudarytą sutartį numatytų paslaugų.

„Tarp klubo ir UAB „Omega Action“ sudarytas sandoris dėl paslaugų teikimo yra tariamas, klubas iš tokio sandorio nieko negavo, toks sandoris klubui buvo absoliučiai nenaudingas. Klubas turėjo savo žmogiškuosius resursus patenkinti marketingo paslaugų poreikį ir juos naudojo/išnaudojo, todėl klubui apskritai nebuvo objektyvaus poreikio tokio tipo paslaugų pirkimui ir ypač už tokią didelę kainą“, – informavo klubą „Lietkabelis“ teisme atstovaujantis advokatas.

Gali apskųsti

Panevėžio apygardos teismas pilnai tenkino klubo ieškinį bei iš buvusio direktoriaus M. Ignatavičiaus priteisė 42955 eurų žalą bei per 4000 eurų advokato išlaidų. Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliacinės instancijos teismui.

Valdė abu sutuoktiniai

Buvusį vadovą į teismą padavęs krepšinio klubas „Lietkabelis“ teigė, kad 2015 metų viduryje tuometis „Lietkabelio“ direktorius M. Ignatavičius sudarė sutartį su UAB „Omega Action“, pagal kurią ši bendrovė įsipareigojo teikti įvairias viešųjų ryšių paslaugas vyrų krepšinio komandai „Lietkabelis“.

UAB „Omega Action“ vienintelė akcininkė tuo metu buvo M. Ignatavičiaus sutuoktinė, o nuo 2015 metų pabaigos UAB „Omega Action“ direktoriaus pareigas ėjo pats M. Ignatavičius.

Krepšinio klubui „Lietkabelis“ vadovavęs M. Ignatavičius pagal šią sutartį sumokėjo savo bendrovei „Omega Action“ 42 tūkst. 955 eurus už paslaugas, kurių, „Lietkabelio“ teigimu, klubui iš tikrųjų nebuvo suteikta.

Išnagrinėjęs šalių ginčą teismas nusprendė krepšinio klubo „Lietkabelis“ ieškinį tenkinti visiškai.

Padarė klubui žalą

Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad M. Ignatavičius, būdamas klubo vadovu, padarė klubui žalą, nes atliko neteisėtus veiksmus – pažeidė klubo įstatus. Turėjęs informuoti klubo dalininkus apie verslo ir interesų konfliktą, atsirandantį sudarant sutartį su savo paties įmone, M. Ignatavičius to nepadarė, priešingai, sudarė sutartį neturėdamas rašytinio klubo valdybos ir (ar) visuotinio dalininkų susirinkimo pritarimo.

Be to, bylos įrodymai leidžia manyti, kad UAB „Omega Action“ pagal sutartį klubui realiai nesuteikė 42 955,00 eurų vertės viešųjų ryšių ir marketingo paslaugų, kurios buvo apmokėtos iš klubo sąskaitos. Teismas nurodė, kad nė vienas patikimas ir objektyvus bylos įrodymas tiksliai nepatvirtina ir neįrodo, kokius konkrečius darbus ir kada pagal kiekvieną aktą ir PVM sąskaitą faktūrą klubo užsakymu atliko UAB „Omega Action“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite