Angle down Atgal

Teismas atmetė bendrovės „Grigeo Klaipėda“ skundą

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjos akcinės bendrovės „Grigeo Klaipėda“ skundą atsakovei Aplinkos apsaugos agentūrai dėl priimto sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus, sakoma pranešime.

Pareiškėja teismo prašė panaikinti Aplinkos apsaugos agentūros 2021 m. liepos 9 d. raštą atsisakyti atlikti dėl bendrovės „Grigeo Klaipėda“ tariamai padaryto neigiamo poveikio Kuršių marių vandens būklei vertinimą ir įpareigoti agentūrą iš naujo svarstyti šį prašymą.

Priimtame Aplinkos apsaugos agentūros sprendime buvo konstatuota, kad 2020 m. gegužės 11 d. vertinimo išvada dėl vykdytos neteisėtos veiklos neigiamo poveikio aplinkai bei kitiems aplinkos komponentams reikšmingumo yra galiojanti, nenuginčyta. 

Teismo nuomone, bendrovė „Grigeo Klaipėda“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą su prašymu atlikti pakartotinį vertinimą iš esmės dėl to, kad nesutinka su atlikto vertinimo išvadomis.

Sprendime nurodyta, kad nei Aplinkos apsaugos įstatymas, nei kiti teisės aktai nenustato pareigos Aplinkos apsaugos agentūrai atlikti pakartotinį vertinimą. Agentūra, atsisakydama patenkinti bendrovės „Grigeo Klaipėda“ prašymą ir pakartotinai atlikti vertinimą, Viešojo administravimo įstatymo nuostatų nepažeidė, taip pat nepažeidė ir pareiškėjos teisių.

Teismas atkreipė dėmesį, kad Aplinkos apsaugos departamentas 2021 m. sausio 22 d. baudžiamojoje byloje šiai bendrovei pareiškė 48 257 676,57 euro civilinį ieškinį dėl aplinkai padarytos turtinės žalos atlyginimo. Taigi bendrovė, nesutikdama su vertinimo išvadomis, gali jas kvestionuoti nesutikdama su civiliniu ieškiniu ar jo dydžiu nagrinėjant civilinį ieškinį, pareikštą baudžiamojoje byloje, teismui pateikdama ekspertų išvadas ir kitus, jos manymu, reikšmingus dokumentus ar paaiškinimus.

„Teisinę atsakomybę dėl taršos esame prisiėmę ir nelaukiant teisminių procesų pabaigos bendrovė aktyviai įgyvendina aplinkos atkūrimo priemones. Jos iš aplinkos leis realiai išimti visus bendrovei inkriminuojamus teršalus, nesvarbu, kiek tai kainuos. Tačiau lygiagrečiai turi būti išsklaidytos abejonės ir dėl bendrovės poveikio Kuršių marioms. Juo labiau kad šis vertinimas yra reikšmingas parenkant ir taikant aplinkos atkūrimo priemones. Tikimės, kad aukščiausios instancijos teismas leis visuomenei pateikti tikslią ir faktais grįstą informaciją“, – komentuodamas bendrovės sprendimą kreiptis į LVAT teigė „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite