Angle down Atgal

Tautkaičių klojimo teatras minėjo 70 metų jubiliejų

Tautkaičių klojimo teatre „Gegnė“ vykęs jubiliejinis renginys, skirtas klojimo teatro 70-mečiui, į šventę sukvietė gausų būrį svečių, buvusius ir esamus teatro mylėtojus.

Klojimo teatras Tautkaičiuose gyvuoja nuo 1950 metų. Unikaliam klojimo teatrų tradicijas saugančiam ir puoselėjančiam kolektyvui jau 45 metus vadovauja ir spektaklius režisuoja Ona Miliauskienė.

Vadovaujant O. Miliauskienei, nuoširdžiai mylinčiai teatrą ir kultūrinį darbą, kurį jau dirba penkiasdešimt metų, parengta daug vaidinimų, garbingai atstovauta Tautkaičių klojimo teatrui Lietuvos dainų šventėje, konkursuose, festivaliuose, organizuoti klojimo teatrų festivaliai, Žolinės ir Sekminių bei daug kitų teatrinių ir etnografinių renginių.

Teatro jubiliejaus proga kolektyvas žiūrovus pradžiugino vadovės O. Miliauskienės naujai režisuotu spektakliu „Gaideliai gieda“, sukurtu pagal Juozo Baltušio pjesę. Šis vaidinimas ir buvo pirmasis spektaklis, pastatytas 1950 metais teatro įkūrėjos Aldonos Gudaitytės-Teiberienės.

Susirinkusius šventėn pasveikino Savivaldybės meras Povilas Isoda. Meras dėkojo ilgametei kultūros darbuotojai ir „Gegnės“ klojimo teatro vadovei Onai Miliauskienei ir linkėjo, kad dar ilgai Tautkaičiuose gyvuotų mėgėjiško teatro tradicijos.

„Įspūdingas laiko tarpas puoselėjant mėgėjišką teatrą, daug gerbėjų, didelis būrys aktorių ir nepakartojama vadovė ir režisierė Ona Miliauskienė, penkiasdešimt metų paaukojusi kultūrai. Tai didžiausia vertybė, kad Tautkaičiuose jau 70 metų išsaugotas mėgėjų teatras ir puoselėjamos jo tradicijos, kasmet vyksta klojimo teatrų šventės ir kiti renginiai. Nuoširdžiai  sveikinu jubiliejaus proga visą Tautkaičių klojimo teatro bendruomenę ir dėkoju šio teatro sielai ir vadovei Onutei, nes jos dėka vyksta  puikūs renginiai, buriasi teatro mėgėjai ir puoselėjama kultūra bendruomenėje. Tikiu, kad laukia dar ne vieni metai, ne vienas puikus renginys ir ne viena „Gegnės“ premjera, o Jūs, žiūrovai, esate pagrindiniai palaikytojai, dėl kurių šis teatras tiek metų gyvuoja ir džiugina savo spektakliais“, − sakė  meras P Isoda.

Savivaldybės meras kolektyvo vadovei ir režisierei O. Miliauskienei įteikė Kultūros ministerijos Padėkos raštą už teatrinio meno tradicijų puoselėjimą  ir ilgametį nuoširdų darbą kultūros srityje. Klojimo teatrui  savivaldybės vardu įteikė žydinčią gėlę, kad pasodinta gražioje Tautkaičių klojimo teatro „Gegnė“ aplinkoje primintų šį svarbų, bet  tikrai ne paskutinį, teatro jubiliejų.

Gražiu teatro jubiliejumi ir puikiais vaidinimais klojimo teatre džiaugėsi Savivaldybės  mero pavaduotojas Artūras Visockis, tarybos narys Alvydas Kirkliauskas, Sasnavos Švč. M. Marijos Vardo parapijos klebonas kun. Linas Baltrušaitis, Sasnavos seniūnijos seniūnė Nijolė Smilgienė ir gausus būrys teatro mylėtojų.

Tautkaičių klojimo teatrą su jubiliejumi sveikino ir Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Europarlamentaras Juozas Olekas, mėgėjiškų teatrų bendruomenė − Kalvarijos teatro „Titnagas“, Valavičių mėgėjų teatro „Širma“,  Liudvinavo teatro „Žalias  sodas“ atstovai, buvę ir esami teatro artistai bei gerbėjai.

Kartu su klojimo teatro „Gegnė“ vaidintojais savo spektakliais džiugino bei gausių žiūrovų ovacijų sulaukė ir šventės svečiai − Valavičių mėgėjų teatras „Širma“, vadovaujamas Daivos Krampienės, bei Matuizų teatras, „Giraitė“, atvežęs tarmišką spektaklį „Dzūkų gyvascis“ pagal  užrašytus Dzūkijos žmonių porinimus, kurį  režisavo kolektyvo vadovė ir režisierė  Irena Airina Čeplikienė.

Pačią šventę vesti buvo patikėta LRT laidų kūrėjai ir vedėjai Zitai Kelmickaitei. Iš karto nuoširdų kontaktą su publika užmezgusiai Z. Kelmickaitei puikiai pavyko išlaikyti žiūrovų susidomėjimą, sukurti puikią šventinę nuotaiką ir nuteikti kiekvienam artėjančiam  naujam spektakliui.

Po smagių spektaklių susirinkusieji dar ilgai nesiskirstė, džiaugėsi gražiomis teatro tradicijomis, prisiminimais, nuotaikingomis šventės akimirkomis. Gerą nuotaiką kūrė Lazdijų rajono Krosnos kultūros namų ansamblis „Vakaruška“ ir Tautkaičių liaudiškos muzikos kapela „Sūduva“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite