Angle down Atgal

Tauragiškiai išvarė žiemą

Nors ir be sniego, o termometro stulpelis rodo pliusinę temperatūrą, kalendorinę žiemą Tauragėje išvaryti pavyko – Kanapinis nugalėjo Lašininį, o Morė sudegė liepsnose.

Sekmadienio popietę Tauragės Pilies aikštėje skambėjo muzika ir dainos, o dideli ir maži linksminosi – pasitinkant pavasarį siautulingai šventė Užgavėnes. Nuotaikingi triukšmingų persirengėlių pasirodymai, riebiausi Užgavėnių gardumynai visus susirinkusius ragino linksmintis ir iš kiemo varyti žiemą.

Šurmuliuojant mugei, kurioje savo dirbinius pristatė amatininkai, tautodailininkai, tautinio ir kulinarinio paveldo gamintojai iš visos Lietuvos, gausiai į Pilies aikštę susirinkusius tauragiškius linksmino ubagai, raganos, velniai, čigonės ir kiti persirengėliai.

Pasidabinusius kaukėmis gaspadinės vaišino gardžiais blynais ir arbata, buvo renkama gražiausia ir originaliausia kaukė.

Nors žiemos šalčiai šiemet mūsų ir negąsdino, šventėje vyko Kanapinio ir Lašininio kovos, sudeginta Morė, susirinkusieji varė žiemą.

Miestelėnus linksmino Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“, Kultūros centro padalinių ir Tauragės miesto bendruomenių kolektyvai.

Parengta pagal Tauragės kultūros centro informaciją

Nuotraukos Tauragės kultūros centro

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite