„S_IN art spa­ce“ nuo­trauka.
Angle down Atgal

Tatuiruočių parodoje – meistrų kūrybinis potencialas

Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) ir Šiaulių dailininkų organizacijos galerijoje S_IN (Aušros alėja 41) iki gegužės 25 d. veikė meninio tyrimų projekto „Incognito. Tattoo grafika“ paroda. Jos autoriai – šiauliečiai meistrai Emilis Aniulis, Julius Bernotas, Raimundas Cegelskis, Iveta Časonytė, Jonas Jankus, Kotryna Lembutytė, Nikolajus Nemoliajevas, Darius Puodžiukas, Monika Skučaitė, Rokas Šakys.

Prieš 11 metų Lietuvoje parodytas pirmasis dėmesys tatuiruotėms – išleistas albumas „Lietuvos tatuiruočių menas“. Per pastarąjį dešimtmetį tobulėjant tatuiravimo technologijoms, kuriantis naujoms šios paslaugos teikimo kompanijoms, vyko ir lietuviškų produktų generacija. Tai paskatino tirti pokyčius, sujungiant lokalias miesto menininkų ir vartotojų bendruomenės pajėgas.

Projekte „Incognito“ dalyvavo dailininkai, meninį išsilavinimą turintys regiono tatuiruočių meistrai, dailės disciplinas studijuojantys meno ir bendrojo lavinimo gimnazijų baigiamųjų klasių moksleiviai, įtraukę ir savo artimuosius.

Pasak projekto kūrėjų, amžinas grafinis piešinys ant kūno, nuo akmens amžiaus įveikęs 40 tūkst. metų, pasiekė mus, išplito tarp jaunimo ir viduriniosios kartos kaip didesnis ar mažesnis dekoro elementas, netampantis asmens tapatybės dokumentu, vizitine identifikuojančia kortele. Neretai artimos ar tos pačios grupės narius puošia ir maorių, ir samojiečių, havajiečių, ir kitų tautų ornamentikos fragmentai bei jų deriniai.

Meistrai pristatė darbus: tattoo grafiką, lino raižinius, instaliacijas, asambliažus, tapybą. Taip pat demonstruojami ištatuiruoti gipso pirštai, o vienoje instaliacijoje – net darbo įrankis. Šalia meistrų kūrinių – mokinių sukurti eskizai tatuiruočių tema.

Parodoje eksponuoti Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleivių, kuriuos moko menų edukologas Rinaldas Damskis, ir Didždvario gimnazijos gimnazistų, kuriuos moko Jovita Ratnikienė, darbai.

Projekto vadovas, LDS Šiaulių dailininkų organizacijos pirmininkas Bronius Rudys džiaugėsi, kad jam pavyko „išprovokuoti veltis į avantiūrą“ studijos „Totemas Tattoo“ vadovą Roką Šakį, tapusį parodos koordinatoriumi.

„Smagu, kad susidomėjusiųjų atidarymu buvo daugiau nei 100, o tattoo meistrams – tai lyg profesinė šventė. Yra tokių jų darbų, kurie papuoštų Šiaulių dailininkų parodą“, – pasidžiaugė B. Rudys.

Paroda pavadinta „Incognito“, nes, kaip teigiama jos pristatyme, „incognito, slaptai, niekam nežinant, pas tavo bendradarbį, kaimyną ar net draugą įvyksta keistas pokytis. Pokytis, daugeliu atvejų visiškai atsiskleidžiantis nusimetus žiemos drabužius, pliaže ar pirtyje. Ta maža paslaptis – tattoo.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite