LB Pinigų istorijos muziejus. Etaplius.lt nuotr.
Angle down Atgal

Tarptautinė muziejų naktis atvėrė slapčiausių įstaigų užkulisius

Europos muziejų naktis šiemet  vyko jau 18-tą kartą. Lietuvos muziejai dalyvauja jau 17-tą kartą. Duris atveria ne tik populiarieji šalies muziejai, bet ir specialūs, už kurių durų slypi paslaptys, pavyzdžiui, Pinigų istorijos, Energetikos ir technikos ar Okupacijos.   

Muziejų naktį Lietuvos banko Pinigų muziejus programą skyrė šiais metais minimam Lietuvos banko šimtmečiui. 1922 m. spalio 2d. Lietuvoje pirmą kartą pradėjo cirkuliuoti litai. Taigi, šiais metais minėtume nacionalinės valiutos šimtmetį. Pinigai visada domina žmones, smalsu net ir tai, kokie buvo pirmieji pinigai žmonijos istorijoje, k aip seniau buvo baudžiami pinigų klastotojai. Smalsieji galėjo sužinoti,  kiek kainuotų, jei būtų auksinis arba kaip atrodytų ant popierinio banknoto?

Energetikos ir techikos muziejuje apsilankiusiems sugriuvo tradicinio muziejaus stereotipai: autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga,  pasivaikščiojimas tarp garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų leidžia pajusti tokio pobūdžio industrinių objektų dvasią.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus - irgi gerokai kitokia, iš tolo nepramoginė vieta. Tačiau istorija besidiominčių lankytojų ir čia sulaukta. Šiurpą keliantys koridoriai, kameros ir išlikusios detalės - tai, ko nesinori prisiminti, bet ir nevalia pamiršti. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite