Angle down Atgal

Tarp konkurso „Sidabro vainikėlis“ nacionalinio turo prizininkų - dviejų kėdainiečių darbai

Baigiantis metams baigėsi ir Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“. Šiais metais konkurso nacionalinio turo prizinių vietų laimėtojais tapo ir dviejų Kėdainių rajono savivaldybės moksleivių darbai: II vietos diplomą pelnė Alvis Merkinykas su kūriniu „Odė šaukštui“ (mokytojas Audrius Vasiliauskas, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras „Medžio drožybos studija“) bei III vietos nugalėtoja savo amžiaus grupėje tapo bei diplomą pelnė Gerda Kumpaitytė su kūriniu „Lovatiesė“ (mokytoja Milda Petraitienė, Tradicinių amatų centras Arnetų name).

Kasmet nuo 2013 m. mokiniai kviečiami dalyvauti Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamame konkurse „Sidabro vainikėlis“, kurio tikslas – skatinti vaikus ir jaunuolius atrasti tradicinį liaudies meną ir dailiuosiuos amatus, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir, pasitelkus savo vaizduotę, neatitolstant nuo tradicinės estetikos, kurti naujus vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.

Šiais metais buvo surengtos 7 nuotolinės regioninės parodos, iš kurių į finalinę nacionalinę parodą buvo atrinkti 45 mokinių darbai.

Kėdainių rajono jaunieji liaudies meno puoselėtojai jau ne kartą dalyvavo ir buvo apdovanoti respublikinėse – baigiamosiose konkurso „Sidabro vainikėlis“ parodose:

2013 m. III vietą pelnė Onutė Eigirdaitė, Šėtos gimnazijos mokinė, mokytoja Gintarė Boreišienė;

2018 m. III vietą – Modesta Paškevičiūtė, Tradicinių amatų centro Arnetų name mokinė, mokytoja Milda Petraitienė;

2019 m. Tradicinių amatų centro Arnetų name mokinei Laurai Steponavičiūtei, mokytoja Loreta Steponavičienė, įteiktas aukščiausias konkurso apdovanojimas – Sidabro vainikėlis, o Modesta Paškevičiūtė ir Austėja Leonavičiūtė, mokytoja Milda Petraitienė, apdovanotos antrosios vietos diplomais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite