Angle down Atgal

Tanzanijoje nugaišo seniausiu pasaulyje laikytas 57 metų raganosis

Tanzanijoje nugaišo seniausiu pasaulyje laikytas 57 metų raganosis, pranešė Ngorongoro draustinio, kuriame gyveno šis gyvūnas, pareigūnai.

Juodojo raganosio patelė vardu Fausta, kuri beveik visą gyvenimą nugyveno laisvėje, nugaišo gruodžio 27-ąją prieglaudoje, tikriausiai dėl natūralių priežasčių, sakoma Ngorongoro draustinio šeštadienio pareiškime.

„Įrašai rodo, kad Fausta gyveno ilgiau už bet kurį kitą pasaulio raganosį“, – sakoma pareiškime. Pareigūnai taip pat nurodė, kad Fausta laisvai gyveno daugiau kaip 54 metus, o 2016-aisiais buvo perkelta į prieglaudą.

„Faustą pirmą kartą Ngorongoro krateryje 1965-aisiais, kai jai buvo treji–ketveri metai, pastebėjo mokslininkas iš Dar es Salamo universiteto. 2016-aisiais ėmė blogėti jos sveikata ir po kelių hienų atakų bei per jas paliktų rimtų žaizdų mes buvome priversti pradėti laikyti ją nelaisvėje“, – priduriama pareiškime.

Pietinio baltojo raganosio patelė Sana, kuri 2017-aisiais nugaišo zoologijos sode „La Planete Sauvage“ Prancūzijoje būdama 55 metų, buvo laikoma seniausiu pasaulyje baltuoju (plačialūpiu) raganosiu.

Ngorongoro draustinis nurodo, kad raganosiai laisvėje gyvena vidutiniškai 37–43 metus, o nelaisvėje gali išgyventi daugiau nei 50 metų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite