Angle down Atgal

Taisyklės namų remontui be streso

Remontas dažnai būna itin įdomus, tačiau kartu – ir gana nelengvas procesas. Juk jis apima ne tik darbų vykdymą, bet ir jų planavimą, apdailos medžiagų ir baldų rinkimąsi, kuris, beje, kartais užima nemažai laiko. Tam, kad šis namų erdvės atnaujinimas būtų paprastesnis ir keltų kuo mažiau streso, verta iš anksto pasirūpinti tam tikrais aspektais.

Išsiaiškinkite savo norus

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį vertėtų padaryti prieš pradedant remontą – gerai išsiaiškinti, ko iš tiesų norite, nesvarbu, ar tai nauja sienų spalva, ar išskirtinio dizaino sofa-lova. Atsakydami į konkrečius klausimus galite sutaupyti ne tik laiko, bet ir nervų.

Ką norite pakeisti savo namuose?

Namų atnaujinimas visų pirma prasideda nuo atitinkamų norų. Nepriklausomai nuo to, ar pokyčiai yra tik kosmetiniai, ar ir statybiniai, svarbu aiškiai ir tiksliai apibrėžti, kaip norite pakeisti savo namus. Taip pat reikėtų nepamiršti ir to, kas iš tiesų patinka esamoje aplinkoje ir stengtis tai išlaikyti.

Kaip turėtų atrodyti naujieji namai?

Tam, kad pasiektumėte trokštamą rezultatą, vertėtų gerai pagalvoti apie tai, kokie dizainai jus įkvepia, o kurie sukelia neigiamus jausmus. Įvairiausių idėjų galite rasti internete, kur talpinama daugybė skirtingų interjerų nuotraukų. Peržvelgus jas dažnai tampa lengviau apsispręsti, kokia sofa-lova, fotelis ar kitas baldas derėtų prie norimų sienų ar grindų.

Kaip išnaudosite erdvę?

Svarstant, kaip turėtų atrodyti naujoji erdvė, svarbu nepamiršti ir jos funkcionalumo. Rekomenduojama atkreipti dėmesį, kad joje būtų palikta pakankamai laisvos vietos, o baldų nebūtų per daug. Taip pat jie turėtų būti patogūs ir lengvai prižiūrimi. Naujoje svetainėje gali puikiai tikti didelis minkštas kampas, prie kurio dera išskirtinio dizaino tiek apvalus, tiek stačiakampio formos staliukas.

Kur laikysite daiktus?

Remontuojant namus itin svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kiek vietos reikės paskirti daiktų laikymui – taip kur kas paprasčiau į kambario interjerą įtraukti reikalingas spintas ar lentynas. Esant poreikiui, vieną svetainės ar kito miegamojo sieną galima paversti didele lentyna, prie kurios priderinta nauja sofa-lova gali atrodyti itin stilingai. Svarbu paminėti, kad tokios daiktų saugojimo vietos gali būti tiek atviro, tiek uždaro tipo.

Apgalvokite ateities planus

Tam, kad remontas būtų ilgalaikis, verta atsižvelgti ne tik į dabartinius poreikius, bet ir ateities planus. Jei planuojate šeimos pagausėjimą arba tai bus aktualu ateityje, rekomenduojama įrengti atskirą kambarį, kurį reikalui esant galėtumėte paskirti vaiko reikmėms.

Užduodami sau šiuos klausimus, galite palengvinti ne tik pasiruošimą, reikalingų priemonių pasirinkimą, bet ir patį darbų procesą.

Suplanuokite remontą

Išsiaiškinus savo norus, reikėtų pereiti prie kito žingsnio – paties remonto planavimo. Žinoma, proceso eigoje tam tikri dalykai gali keistis, tačiau pradines gaires turėti ypač svarbu.

Apimtis

Namų atnaujinimas gali būti tiek didelės, tiek mažesnės apimties, todėl prieš imantis jo vertėtų tai gerai išsiaiškinti. Jei planuojate remontuoti tik tam tikrą kambarį, pavyzdžiui, svetainę, reikėtų iš anksto pagalvoti ir apie trūkstamus baldus, tokius kaip sofa-lova, minkštas kampas, fotelis, nedidelis kavos staliukas ir pan. Miegamajame galima derinti didelę lovą, naktinį staliuką ir pufą.

Realus biudžetas

Vienas iš esminių plano aspektų yra biudžetas. Rekomenduojama iš anksto išsiaiškinti, kiek pinigų galite paskirti namų atnaujinimui, nes nuo to gali priklausyti ir darbų apimtis. Net ir ruošiantis nedideliems pakeitimams reikėtų žinoti ribas – juk įvairios interjero detalės gali kainuoti pakankamai nemažai.

Laiko limitas

Kokybiškas namų remontas dažniausiai užima nemažai laiko, todėl reikėtų turėti realius lūkesčius ir nusistatyti logišką laiko limitą. Šiuo atveju itin naudinga susidaryti preliminarų darbų grafiką, kuris leis lengviau įvertinti, kaip ilgai užtrunka vienas ar kitas procesas.

Pasinaudodami šiomis paprastomis, tačiau naudingomis taisyklėmis savo namų remontą galite paversti daug lengvesniu. Išsiaiškinus savo norus ir pasisėmus idėjų, reikalingas priemones, nesvarbu, tai sienų spalva ar sofa-lova svetainei, pasirinkti gali tapti daug paprasčiau.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite