Angle down Atgal

Tailande rastas nugaišęs elnias, kurio skrandžio turinys šokiravo

Negyvas gyvūnas buvo aptiktas nacionaliniame parke Nano provincijoje, už maždaug 630 km į šiaurę nuo sostinės Bankoko, o netikėtas jo skrandžio turinys atsiskleidė atlikus skrodimą.

© Office of Protected Area Region
© Office of Protected Area Region

Tailandas yra vienas didžiausių teršėjų plastiku, kur kiekvienas gyventojas per metus vidutiniškai sunaudoja 3 000 vienkartinių plastikinių maišelių, į kuriuos jie vynioja gatvės maistą, nešiojasi pirkinius ar produktus.

Patvariosios medžiagos teršia gatves, šiukšlina parkus, kemša vandenynus ir sukelia chaosą daugybės gyvūnų buveinėse.

Lapkričio 25 d. Khun Sathan Nacionalinio parko tarnyba pranešė, kad parko prižiūrėtojai aptiko apie 200 kg svėrusį negyvą elnią. Jų manymu, gyvūnas nugaišo prieš kelias dienas.

Kriangsak Thanompun, Khun Sathan Nacionalinio parko saugomo regiono direktorius, paaiškino, kad elnio skrodimas atskleidė, jog jo skrandyje buvo plastikinių maišelių, kas, manoma, ir sukėlė jo mirtį, praneša „Channel News Asia“.

Khun Sathan Nacionalinio parko paviešintose fotografijose matoma, kad elnias buvo prarijęs kavos tirščių maišelius, greitai užplikomų makaronų pakuotes, šiukšlių maišus, rankšluosčius, gumines pirštines ir net apatinius.

Parko direktorius elnio mirtį apibūdino kaip tragediją: „Tai parodo, kad mes privalome situaciją vertinti rimtai ir sumažinti vienkartinio plastiko vartojimą“.

Anksčiau šiais metais „Siam Commercial Bank“ banko Ekonominės žvalgybos centras Tailandą įvardino kaip šeštąjį didžiausią pasaulio jūrų teršėją išmetamu plastiku.

Pietryčių Azijos valstybė nusileido tik Kinijai, Indonezijai, Filipinams, Vietnamui ir Šri Lankai.

Kai kurie iš daugiausiai problemų pridarančių produktų Tailande yra plastikiniai maišeliai, sudarantys 13 % atliekų vandenynuose, po jų seka šiaudeliai (10 %) ir maisto pakuotės (8 %).

Tailandas yra globalus plastiko produkcijos centras, tačiau tikimasi, kad šimtai kompanijų pakeis savo gamybos procesus ir produktų kategorijas, taip reaguojant į naujas priemones, kurių pagalba per trejus metus siekiama pašalinti vienkartinio naudojimo plastiką.

Šis elnias yra viena iš daugybės aukų, kenčiančių nuo plastiko taršos. Tiek sausumoje, tiek vandenyne randami nugaišę gyvūnai, prisiriję žūtį sukeliančių atliekų.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite