Angle down Atgal

Taiko būgnų muzikantų iš Japonijos viešnagė Jotvingių gimnazijoje

Jau trečius metus Alytaus Jotvingių gimnazija puoselėja Japonijos ir Lietuvos – Hiracukos ir Alytaus miestų – bendradarbiavimo ryšius.

Lapkričio 11-ąją Taiko būgnų grupės muzikantai kartu su ponu Taishi Takanashi lankėsi gimnazijoje, kur susitiko su mokiniais, besidominčiais japonų kalba ir kultūra, apžiūrėjo japonų literatūros biblioteką. Svečiai išgirdo apie gimnazijos Orientalistikos klubo veiklą ir kasdienį mokyklinį gyvenimą, dalyvavo bendruomenės renginyje, skirtame Europos sveikos mitybos dienai: ragavo namuose keptų pyragų ir lietuviškos ramunėlių arbatos, vaišinosi šviežiomis sodo gėrybėmis, dalyvavo konkurse „Atpažink sėklas".

Nuoširdus susitikimas paliko šiltus įspūdžius abiems pusėms. Jotvingių gimnazija perdavė linkėjimus Hiracukos Tsuchisawos mokyklai, su kuria bendrauja jau dvejus metus, o gruodžio mėnesį planuoja antrąją Skype videokonferenciją, skirtą mokiniams pasidalinti mokyklinio ir jaunimo gyvenimo aktualijomis.

Susitikimą vainikavo išvyka ant Baltosios rožės tilto! Japoniškai „tiltas" – „hashi", o tiltai visuomet sujungia du krantus!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite