Angle down Atgal

„Swedbank“ – įspėjimas ir 360 mln. eurų bauda už nepakankamą pinigų plovimo kontrolę

Estijos ir Švedijos tyrėjai nustatė, kad banko „Swedbank“ pinigų plovimo kontrolė, susijusi su jo veikla Baltijos šalyse, pasižymėjo rimtais trūkumais, ketvirtadienį paskelbė abiejų šalių finansų inspekcijos.

Tyrimų metų ieškota pažeidimų tiek patronuojančios finansų įstaigos, tiek ir jų padalinių Baltijos šalyse veikloje, o vien tik Estijos finansų inspekcijos tyrimų tikslas buvo išsiaiškinti, ar „Swedbank“ padalinys šalyje nebuvo įsitraukęs į pinigų plovimo ar kitokius finansinius nusikaltimus.

Tyrimo išvadų dokumente, paskelbtame Estijos finansų inspekcijos tinklalapyje, sakoma, kad „Swedbank“ dėl šios priežasties skiriamas įspėjimas ir 4 mlrd. Švedijos kronų (358,7 mln. eurų) bauda.

Pasak paskelbtos tyrimo ataskaitos, „Swedbank žinojo, kad per jo padalinius Baltijos valstybėse gali būti plaunami pinigai, ir, nepaisant daugybės su tuo susijusių įspėjamųjų pranešimų iš vidaus ir išorės, nesiėmė reikiamų ir pakankamų veiksmų. „Swedbank“ taip pat elgėsi Estijos finansų inspekcijos atžvilgiu.

Dėl šių užfiksuotų pažeidimų finansų priežiūros institucijos kreipėsi į „Swedbank“ akcininkus: jiems buvo pranešta, jog nustatytiems veiklos pažeidimams pašalinti suteikiamas aštuonių mėnesių laikotarpis.

Ši bauda „Swedbank“ yra naujausias posūkis skandalo, kilusio dėl įtariamo pinigų plovimo per kelių Skandinavijos bankų, taip pat ir „Danske Bank“ bei SEB, padalinius Baltijos šalyse, o pirmiausia – Estijoje.

Pernai vasarį Švedijos žiniasklaida paviešino duomenimis apie „Swedbank“ įtraukimą į plataus masto tarptautines pinigų plovimo aferas. Tada skelbta, kad per šio skandalo centre atsidūrusį „Swedbank“ Estijos padalinį 2007–2015 metais „praplaukė“ mažiausiai 3,8 mlrd. eurų vertės įtartinų lėšų. Visa tai tiria Europos Centrinis Bankas, Švedijos, Baltijos šalių, JAV institucijos.

Šis skandalas kainavo pareigas Švedijos „Swedbank“ prezidentei Birgitte Bonnesen (Birgitai Bonesen) bei direktorių tarybos pirmininkui Larsui Idermarkui, trims iš šešių Estijos „Swedbank“ valdybos narių, įskaitant pirmininką.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite