Angle down Atgal

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos planai Šiauliuose: sujungiamos profesinės mokyklos ir planuojama inžinerinė gimnazija

Šiauliuose lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Susitikime su profesinių mokyklų ir verslo atstovais bei miesto valdžia aptarė profesinio mokymo vystymą regione ir inžinerinės gimnazijos atsiradimą mieste.

Komentuodama žurnalistams ministrė pranešė, kad Šiauliuose yra nuspręsta apjungti tris profesines mokyklas į vieną bendrą centrą. Tokios iniciatyvos imtasi siekiant išvengti konkurencijos tarp profesinio rengimo centrų, pasak ministrės jos veiks geriau, kai kartu bus konkurencingos. Taip bus išvengiama studijų programų pasikartojimo, o sufokusavus šių profesinių rengimo centrų infrastruktūrą studentai galės mokytis kokybiškiau.

„Toks fokusavimasis į profesines mokyklas kyla todėl, kad Lietuvoje mokslus tęsti profesinėse mokyklose pasirenka tik 23 proc. moksleivių. Šis skaičius žymiai mažesnis nei kitų pažangiųjų pasaulio šalių, o tai lemia profesijos žmonių trūkumą Lietuvoje“, – sako ministrė.

Kita šiauliečiams aktuali tema, kurią palietė ministrė yra Šiaulių inžinerinės pakraipos gimnazija. J. Šiugždinienė sako, kad pradžioje ši gimnazija turėtų būti skirta Šiaulių miesto ir rajono gimnazistams, tačiau vėliau ją plėtoti būtų galima iki regioninės gimnazijos. Ministrė sako, kad tokios gimnazijos „poreikis yra didžiulis“, nes Šiauliuose ypatingai trūksta inžinerinius mokslus baigusių  specialistų.

Tokia konkrečios mokslo srities, gimnazijų praktika Lietuvoje nėra nauja. Kaune gyvuoja KTU gimnazija, kuri specializuojasi tiksliuosiuose moksluose, bei KTU inžinerijos licėjus, kuris koncentruojasi į inžinerinius mokslus. Vis dėlto, pasak ministrės ir verslo atstovų, Kauno gimnazijos skirtos tik Kauno moksleiviams ir finansuojamos iš miesto biudžeto. Šiaulių atveju būtų siekiama to, kad moksleiviai atvyktų iš viso Šiaurės Lietuvos regiono, finansavimą skirtų valstybė.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite