Marijampolės savivaldybės nuotr.
Angle down Atgal

Komiteto nariai domėjosi ugdymo įstaigų problemomis

Marijampolės savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto nariai aplankė dar dvi Marijampolės savivaldybės šveitimo įstaigas, kuriose ne tik susipažino su kolektyvo pasiekimais, bet ir domėjosi problemomis, su kuriomis susiduriama.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijoje komiteto nariai apžiūrėjo mokyklos pastatą bei neseniai savivaldybės lėšomis suremontuotą sporto salę. Pristatydama įstaigos veiklą direktorė Edita Miklovienė akcentavo, kad didžiausias gimnazijos „turtas“ yra stipri komanda. Anot direktorės(reikia kablelio) atlikus pastatų renovaciją sumažėjo sąskaitos už šildymą. Gimnazija jau yra pateikusi paraišką saulės elektrinei įsirengti, tikimasi, kad elektrinė dar labiau sumažins komunalines išlaidas, todėl daugiau lėšų bus galima investuoti į ugdymo kokybės gerinimą. Kalbėdama apie gimnazijos problemas pabrėžė specialistų trūkumą, ypač psichologo. Taip pat lėšų trūkumą kabinetų apšvietimui atnaujinti.

Komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys gyrė įstaigą už dedamas pastangas siekiant pritraukti mokinius. Šioje gimnazijoje mokinių skaičius nemažėja jau daugelį metų.

Komiteto nariai aplankė ir neformaliojo švietimo įstaigą – Marijampolės meno mokyklą. Svečius sutikusi direktorė Rima Kukalienė pripažino, kad pandemija įstaigai atnešė daug iššūkių – trūko kompiuterių ir kitų elektroninių priemonių, tačiau su visais sunkumais pavyko sėkmingai susidoroti. Už svarų indėlį sprendžiant iškilusias problemas direktorė ypač dėkinga Marijampolės savivaldybei. Vadovė taip pat džiaugėsi, kad pavyko įsigyti kokybiškų instrumentų, įsteigti IT specialisto etatą. Artimiausiu metu planuojama atnaujinti garso įrašų studijos įrangą.

Pasak A. Zdanio, mokiniams galėtų būti sudarytos palankesnės sąlygos išvykti į įvairius konkursus. Tarybos nariai direktorei pasiūlė parengti tvarkos aprašą, kuris numatytų gabiausių mokinių išvykų finansavimą iš savivaldybės biudžeto lėšų. „Reikalingas lėšas galėtume numatyti jau kitų metų savivaldybės biudžete. Papildomas finansavimas palengvintų gabiausių mokinių vykimą į įvairius konkursus bei garsintų Marijampolės savivaldybės vardą Lietuvoje ir Europoje“, – sakė A. Zdanys.

Siekdami iš arti pamatyti, ko labiausiai trūksta ir su kokiomis problemomis susiduriama, Marijampolės savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto nariai ir toliau planuoja lankytis įvairiose savivaldybėje veikiančiose ugdymo įstaigose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite