Angle down Atgal

Švietimo ir mokslo komitetas aptars rekordiškai prastus matematikos egzamino rezultatus

Trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komitetas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos  (ŠMSM), Nacionalinio egzaminų centro (NEC) bei Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) atstovais aptars rekordiškai prastus 2020 m. valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatus bei ieškos galimų problemos sprendimų.

„Tema – matematikos egzaminas, kuris, deja, ne visiems mūsų abiturientams buvo sėkmingas. Kokie klausimai iškils yra nesunku prognozuoti. Pirmiausiai mes išklausysime Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nuomonę ir pasisakymus apie šio egzamino eigą, kokias jie mato jo nesėkmės priežastis ir kokios pasekmės gali būti po to. Iš klausysime, žinoma, ir Nacionalinio egzaminų centro pasisakymus, išklausysime ir LAMA BPO, organizacijos, organizuojančios priėmimą į aukštąsias mokyklas, matymus. Taip pat išklausysime komiteto narių nuomones ir ieškosime, kokie galėtų būti galimi sprendimai, kokios išvados“, – Eltą informavo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.

Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas teigia, kad išklausęs švietimo institucijų nuomones dėl matematikos egzamino bei apsitaręs suformuluos protokolinį nutarimą, kurį pateiks Vyriausybei.

„Galvoju, kad mes, kaip įprasta, pasitarę komiteto posėdžiuose vis tiktai formuluosime protokolinį nutarimą ir siųsime Vyriausybės žiniai: kaip mums toliau elgtis su neįvykusiais jaunimo ir valstybės lūkesčiais. Aš manau, kad mes rasime kelius, kaip šią padėtį įmanoma ištaisyti“, – akcentavo komiteto pirmininkas.

ŠMSM ministras Algirdas Monkevičius trečdaliui abiturientų neišlaikius matematikos egzamino sudarė darbo grupę, kuri turės pateikti siūlymus dėl matematikos mokymo. Darbo grupei vadovauja ŠMSM viceministrė Jolanta Urbanovič, ją sudaro aukštųjų mokyklų dėstytojai bei matematikos mokytojai.

ELTA primena, kad pastarąją savaitę prezidentas Gitanas Nausėda žurnalistams teigė, kad nacionalinis susitarimas dėl švietimo yra būtinas, o jame pagrindinis prioritetas privalo būti mokymosi kokybė bei rezultatai. Jis taip pat sukritikavo ministrą A. Monkevičių, kuris, paaiškėjus, kad matematikos valstybinio brandos egzamino neišlaikė trečdalis abiturientų, prakalbo apie reikalingas „sistemines pertvarkas“.

„Aš irgi sutikčiau, kad sisteminių pertvarkymų reikia, bet tai sako ministras, kuris jau baigia savo kadenciją. Natūraliai kyla klausimas: gerbiamas ministre, jūs į šį postą ne prieš du mėnesius atėjote, jūs praktiškai dirbate kelerius metus ir tai netgi ne pirma kadencija“, – pastarosios savaitės trečiadienį sakė šalies vadovas.

Kaip pastarąją savaitę pranešė Nacionalinės švietimo agentūra, 2020 m. matematikos valstybinį brandos egzaminą išlaikė 67,61 proc. kandidatų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite